Home Design i wnętrze Łazienka marzeń, czyli jak ukryć pralkę, by upiększyć aranżację?

Łazienka marzeń, czyli jak ukryć pralkę, by upiększyć aranżację?

1-przedluzenieblatu

Zwykle łazienka jest najmniejszym z pomieszczeń w domu, więc by efektywnie wykorzystać każdy jej centymetr, ważne jest dokładne przemyślenie tego, co chcemy w niej przechowywać. Jednak co zrobić, jeśli w twojej nieskazitelnej, misternie zaplanowanej przestrzeni nagle pojawia się … pralka i zwyczajnie psuje efekt wow! Jeśli chcesz uniknąć widoku pralki za każdym razem, gdy korzystasz z łazienki, mamy dla ciebie złoty środek, który nie dość, że rozwiąże problem niechcianego lokatora, to jeszcze nie obciąży Twojego portfela. Sprawdź koniecznie!

Przedłużenie blatu nie dla każdego!

Ustawienie pralki pod blatem sprawi, że urządzenie nie będzie zbyt wyeksponowane. Dodatkowo montując przesuwne drzwiczki, roletę lub klasyczną kotarkę doskonale zamaskujemy sprzęt piorący. Blat nad urządzeniem może być przedłużeniem tego samego blatu, na którym już wcześniej osadziliśmy umywalkę. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale także stanowi gwarancję utrzymania spójnego stylu w całej łazience.

1-przedluzenieblatu

Uwaga właściciele mini łazienek!

Pralka zajmuje powierzchnię ok. 1 m, co odpowiada jednej szafce – zastanów się, czy aby na pewno możesz oddać jej tyle przestrzeni? Ponadto nie każda pralka wysokością odpowiada wysokości typowego blatu łazienkowego. Jeśli nie chcemy, by w naszej łazience każdy mebel sprawiał wrażenie, jakby pochodził z innej bajki, zdecydujmy się na zestaw mebli łazienkowych. Wybierając takie rozwiązanie zyskamy gwarancję dostosowani wyposażenia do swoich potrzeb.

Wkomponowana w zabudowę – perfect solution!

Meble łazienkowe służące do zabudowy pralki to przede wszystkim nowoczesny i ciekawy wariant sprzyjający ukryciu urządzenia. Całość przesłoniona frontem jest zupełnie neutralna, nie wpływa na walory wnętrza. Jej ogromnym plusem jest estetyka. Urządzenie wkomponowane w rząd szafek lub schowane za drzwiczkami, w ogóle nie rzuca się w oczy. Jeśli nasza łazienka jest zwyczajnie za mała, zabudowana pralka doskonale sprawdzi się też w kuchni, a nawet w przedpokoju. Dzięki dyskretnej osłonie idealnie zgra się z pomieszczeniem i nie zaburzy aranżacji.

2-wkomponowanewzabudowe

Dodatkowy plus na korzyść zestawu mebli do łazienki.

Zmyślnie zaprojektowane meble do łazienki z tyłu mają przewidziane miejsce na instalację doprowadzającą i odprowadzającą wodę do sprzętu piorącego. Odpowiednia odległość zachowana pomiędzy pralką a korpusem szafki zapewni dobrą cyrkulację powietrza. Często zdarza się, że ograniczona przestrzeń wokół pralki uniemożliwia odpowiednią wentylację, a co za tym idzie, skraca żywotność urządzenia.

Specjalna szafka łazienkowa pod pralkę, zapewnia też dodatkowe półki na kosmetyki, kosz na bieliznę i chemię gospodarczą. Pamiętajmy, że jedna z nich powinna być na tyle wysoka, by zmieściły się tam duże butle z płynem do płukania lub kilkukilogramowe pojemniki z proszkiem. Zapewni to swobodny i wygodny dostęp do niezbędnych podczas prania akcesoriów.

3-wkomponowanewzabudowe

Dodatkowymi zaletami, które charakteryzują nowoczesne meble łazienkowe są funkcjonalne rozwiązania technologiczne. Do najpopularniejszych należą systemy cichego domyku, szuflady na prowadnicach z pełnym wysuwem, które ułatwiają przechowywanie kosmetyków oraz otwarte lub przeszklone przestrzenie słupka, pozwalające efektownie wyeksponować dekoracje. Dzięki takim udogodnieniom wnętrze jest zarówno atrakcyjne wizualnie, modne, jak i pełne sprytnych mechanizmów ułatwiających codzienne użytkowanie.

Zaszalej z wnęką!

Jeśli w łazience mamy do dyspozycji wnękę możemy w całości przeznaczyć ją na mini pralnię. To o tyle praktyczny patent, że oprócz pralki, w jednym miejscu zgromadzimy wszystkie akcesoria potrzebne do prania. Odseparowanie części łazienki zdaje się być wprost idealne, jednak zawsze musi być jakieś „ale”. Takie rozwiązanie, choć niezwykle funkcjonalne wymaga dużej przestrzeni. Niestety tylko nieliczni dysponują na tyle obszerną łazienką, aby móc sobie pozwolić na wyodrębnienie w łazience osobnego kącika na pralnię.