Home Uroda Ładny makijaż przy użyciu trzech produktów – minimalizm jest w modzie!

Ładny makijaż przy użyciu trzech produktów – minimalizm jest w modzie!

Ładny makijaż przy użyciu trzech produktów – minimalizm jest w modzie!

Czy do zrobienia ładnego makijażu, a do tego starannego i naturalnego potrzeba tony kosmetyków? Nie. A osobom, które mają co do tego wątpliwości, dodatkowo odpowiadamy, że w zupełności wystarczą trzy produkty.

Jeżeli interesuje cię wyłącznie nienaganny, ładny makijaż i jednocześnie nie masz ochoty spędzać godzin w łazience, sięgnij po trzy kosmetyki. Tak, tylko tylu produktów potrzebujemy, żeby wykonać dzienny, ładny makijaż. Chodzi o podkład (nie bez przyczyny nazywany również bazą), tusz do rzęs oraz cienie do powiek bądź błyszczyk. Przy czym wszystkie kosmetyki, których zamierzamy użyć, muszą być dopasowane do kondycji naszej skóry. Zawsze zwracajmy na to uwagę.

Podkład powinien być lekki, rozświetlający lub nawilżający. Natomiast jeżeli jesteśmy posiadaczkami cery z niedoskonałościami, dobrze jest wybrać podkład kryjący (na przykład Stay Matte Rimmel).

Niezbędności tuszu raczej nie trzeba długo uzasadniać. Każda z nas przecież doskonałe zdaje sobie sprawę z tego, że umalowane rzęsy poprawiają wygląd krótkich, jasnych i rzadkich włosków oraz optycznie powiększają oko, otwierają je, a już na pewno przyciągają wzrok innych osób. Nasze spojrzenie jest bardziej wyraźne, głębsze i seksowniejsze. Szczególnie, kiedy zdecydujemy się na najpopularniejszy kolor tuszu, czyli czarny. I w tym miejscu warto jednocześnie wspomnieć, że przyzwoite tusze ma Max Factor. Używając ich, bez dwóch zdań, uzyskamy ładny makijaż. Oczywiście bardzo istotne jest także to, w jaki sposób malujemy rzęsy. Najlepiej i najprościej jest prowadzić szczoteczkę tzw. ruchem zygzakowatym. Natomiast końcówki rzęs oraz włoski z dolnej powieki malujemy czubkiem szczoteczki. Naturalnie w grę nie wchodzą takie rzeczy, jak zaschnięte resztki maskary, nakładanie jednej warstwy tuszu bezpośrednio na drugą czy niewłaściwie dobrana szczoteczka z nieodpowiednim włosiem.

Również cienie do powiek odgrywają niebagatelną rolę przy czymś takim jak ładny makijaż. To one, w jeszcze większym stopniu niż tusz, mają nas wyróżniać z tłumu i uzupełniać stylizację, którą mamy danego dnia. Kobiety bardzo często stawiają na takie odcienie jak: różowy, brązowy, niebieski, zielony, fioletowy. Najbardziej jednak chyba uniwersalnym układem, który modeluje oko, są dwa matowe brązy, z czego jeden, a konkretnie jasny nakładamy na całą powiekę, zaś drugi, czyli ciemny – na załamania. Dobrze też jest mieć przy sobie cień w kolorze ciała i nanieść go na łuk brwiowy. W ten sposób nie tylko podkreślamy ładny makijaż, ale przede wszystkim oko.

Alternatywnie do cieni, jak już wspomniano, możemy postawić na błyszczyk. Ma on zalety, których mogą pozazdrościć mu inne kosmetyki. Otóż jest łatwy w użyciu, nie wymaga dokładnego malowania się, a nawet lusterka. Jeżeli zaś komuś znudzą się błyszczyki, świetnie zastąpi je pomadka, np. któraś z kolekcji Maybelline Extra Volum’ Mattes.