Home Design i wnętrze Kwiaty, motyle i ptaki czyli kolekcja wiosennych dekoracji od Bombkarni

Kwiaty, motyle i ptaki czyli kolekcja wiosennych dekoracji od Bombkarni

IMG_1323

Choć pogoda o tym nie przypomina, to Wielkanoc w tym roku przypada na samym początku kwietnia. Warto więc już teraz zastanowić się nad wiosennymi dekoracjami naszego domu oraz stylizacją wielkanocnego stołu. Inspiracji ku temu dostarcza nam Bombkarnia oferująca ręcznie dekorowane przez polskich artystów pisanki oraz szklane, zdobione kwiatowymi wzorami jajka i motyle. W tegorocznej kolekcji pierwsze skrzypce grają motywy kwiatowe, zwierzęce oraz w kolorach złota i granatu nawiązujące do kolorystyki pawich piór. A jak zaadoptować je we własnym wnętrzu?

Zarówno pisanki jak i ozdoby wykonane ze szkła możemy powiesić na gałązkach umieszczonych w wazonie. Starajmy się by kompozycje współgrały ze sobą kolorystycznie i pod względem stylu, a unikniemy efektu „pstrokacizny”. Najlepiej nadają się ku temu motywy kwiatowe utrzymane w pastelowych kolorach: bladej żółci, pudrowego różu, stalowego błękit

IMG_9737

Pisanki możemy również wyeksponować z pomocą świeżych kwiatów: tulipanów, goździków i róż. Jeżeli posiadają wstążeczki, wystarczy je zawiesić wśród łodyżek ułożonych w wazonie. Innym sposobem na wiosenny stroik jest wyłożenie kwiatów na paterę i ułożenie na nich płasko wydmuszek. I tutaj zwróćmy uwagę by odcień pąków współgrał z kolorem pisanek, świetnie nadadzą się do takich dekoracji tulipany dostępne w wielu kolorach. Dla odważnych polecamy taką dekorację wykonaną na podkładzie z pawich piór.

Piękno pisanek możemy również podkreślić umiejętnie dobraną do nich porcelaną lub ceramiką. Tutaj możliwości mamy bardzo wiele: jajka możemy umieścić w kieliszkach, miseczkach czy na paterze. Te z Bombkarni w kolorach bieli i granatu otrzymały wspaniałą oprawę w postaci ceramiki z Manufaktury Naczyń Kamionkowych w Bolesławcu. Może to być jednak równie dobrze efektowny kubek lub kieliszek zawierający oprócz pisanki gałązkę bukszpanu.

IMG_9478

Nie zapomnijmy dodać pisanek do wielkanocnego koszyczka. Jeżeli chcemy by prezentował się szykownie, wybierzmy te ze sklepu w pasującym np. do serwetki kolorze. Jeżeli mamy małe dzieci i zależy nam na wspólnej zabawie, pozwólmy by to one udekorowały jajka. Niezależnie od końcowego efektu naszych starań pamiętajmy, że jajko niesie ze sobą pozytywką symbolikę – jest symbolem życia, miłości i dobrobytu – warto więc by zagościło na naszym stole.

 

 

  • Wszystkie prezentowane na zdjęciach produkty pochodzą ze sklepu www.bombkarnia.pl