Home Lifestyle Książki na walentynki

Książki na walentynki

baner_whitepress

Co roku, 14 lutego, obchodzimy Walentynki, święto zakochanych, którego nazwa pochodzi od patrona miłości — Świętego Walentego. Zgodnie z tradycją, partnerzy starają się sprawić przyjemność ukochanej osobie. Drobny podarunek na pewno umili spędzony wspólnie czas. Takim prezentem może być książka, dzięki której wyrazić możemy coś, co czujemy, a nie potrafimy opisać tego słowami. Dzięki niej możemy wyrazić swoje uczucia, emocje, a przede wszystkim wielką miłość.
i_obiecuje_ci_milosc

Jedną z takich książek jest powieść Marty W. Staniszewskiej „I obiecuję Ci miłość…„. To niezwykle zmysłowa, szalenie romantyczna i głęboko fascynująca książka. Mimo pikantnych scen erotycznych pokazuje, że miłość może przetrwać wszystko. Główna bohaterka, Izabella, utkwiła w toksycznym związku, który ją ogranicza, kradnie wolność, dlatego decyduje się na poważny krok — rozwód. Teraz chce rozpocząć nowe życie, a we wszystkim ma jej pomóc ukochany z przed lat — Wincent.

zagubieni_poprawki

Kolejna książka, która poruszy serce każdej kobiety, to przejmująca powieść Jana Izydora Korzeniowskiego „Zagubieni w miłości„. Zawiera ona dwa opowiadania: „Sanatorium. Życie za kulisami” oraz „W okowach uczuć”. Łączy je jedna klamra, którą jest MIŁOŚĆ do drugiego człowieka. Uczucie, które daje wielką radość, szczęście i siłę, ale które niepielęgnowane i nieutrwalane może przynieść cierpienie i ból. Wymaga ono poświęcenia. Nie igra się z miłością, lecz wymaga zbliżenia serc.

secret-love

W gronie zakochanych znajdą się również i tacy odbiorcy, których urzeknie powieść Szalonego Roberta „Secret love”. To wielowątkowa historia poruszająca temat miłości homoseksualnej. Fabuła opiera się na gorącym uczuciu, które połączyło parę młodych mężczyzn – Mariusza i Kubę.

Również mężczyźni ucieszą się otrzymując książkę od ukochanej osoby. Musimy jednak pamiętać, że gusta panów różnią się od upodobań kobiecych. Męskie zmysły z całą pewnością rozbudzi sensacja, groza i wartka akcja, dlatego pośród tych gatunków literackich najłatwiej będzie znaleźć odpowiedni książkowy podarek. Jednak jeżeli jesteś zainteresowany innymi tytułami, które sprawdzą się na walentynki, przeczytaj ten artykuł.

na_glowie_stanelo

Książki Michała Krupy zdają się spełniać wszystkie „męskie wymagania”, dlatego z powodzeniem możemy wybierać je na prezenty. Twórczość autora cechuje specyficzny, niepowtarzalny styl. Czarny humor, groteska i ironia doskonale łączy się z przerysowaną brutalnością i sensacją.

brunatne-sekrety

Odpowiednim pomysłem na prezent dla swojego partnera może być książka z zabarwieniem kryminalno-sensacyjnym. Tutaj wydawnictwo Psychoskok poleca „Brunatne sekrety” Dariusza Krzywdzińskiego. Praca dziennikarza wymaga dociekliwości i uporu, dlatego Andrzej Nowak, wykonujący zawód dziennikarza śledczego, dokłada wszelakich starań, by dotrzeć do prawdy. Jeśli zachodzi taka konieczność podąża za najbardziej podejrzanymi tropami, zagłębia się w niewygodne tematy, i wkracza na niebezpieczne tereny. Ostatnimi czasy Nowak, który na co dzień pracuje w jednej z trójmiejskich gazet rozpoczyna współpracę z dawnym kolegą. Odświeżenie znajomości z lat szkolnych może okazać się przydatne, ponieważ obecnie znajomy Andrzeja mieszka w Berlinie, a tropienie afery półświatka grasującego w Polsce i w Niemczech będzie wymagało sprawnego poruszanie się po obu terenach. Kolega Nowaka, Jan Miller z pewnością okaże się pomocny, ponieważ pracuje jako policjant do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej.