Home Uroda Kriolipoliza – trwała redukcja tkanki tłuszczowej nawet o 30%!

Kriolipoliza – trwała redukcja tkanki tłuszczowej nawet o 30%!

cellulit

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie zachwycających rezultatów. To nie tylko botoks czy kwas hialuronowy, które likwidują zmarszczki, ale również zabiegi skoncentrowane na redukcji tkanki tłuszczowej. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje kriolipoliza. Czym jest ten właśnie zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować?

Nie zawsze dietą oraz ruchem jesteśmy w stanie szybko i skutecznie usunąć niechcianą tkankę tłuszczową. W takich sytuacjach pomocne są specjalne zabiegi skoncentrowane na redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Wtedy będziemy w stanie uzyskać najlepsze efekty. Do dyspozycji mamy między innymi masaże, zabiegi z użyciem składników aktywnych takich jak kofeina czy specjalne algi morskie Guam, a także bardziej zaawansowane zabiegi, w tym kriolipolizę.

Czym jest kriolipoliza?

Jest to nowoczesny zabieg dostępny w gabinetach medycyny estetycznej, który polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej w celu jej skutecznej i trwałej redukcji. Po 1 lub 2 zabiegach możemy uzyskać rezultat redukcji nawet do 30% tkanki tłuszczowej na danym obszarze. Zabieg jest przy tym bezpieczny dla pacjenta, ponieważ nie oddziałuje on na inne struktury, w tym na naczynia krwionośne, nerwy, mięsnie oraz na skórę.

Podczas kriolipolizy stosuje się specjalne urządzenie, które wyposażone jest w głowice zasysające i chłodzące skórę. Fałd skórny jest wtedy poddawany temperaturze od 5 stopni Celsjusza do -10 stopni Celsjusza na określony czas w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Zabiegi mogą być stosowane zarówno w przypadku mniejszej ilości tkanki tłuszczowej, jak i większej otyłości.

Kriolipoliza może być prowadzona na tkance tłuszczowej:

brzucha
pleców (boczki, „motylki”)
pośladków
bioder
ud (wewnętrzne i zewnętrzne części)
ramion

Wobec tego na tych właśnie obszarach będziemy w stanie usunąć tkankę tłuszczową w sposób bezinwazyjny. Podczas zabiegu nie stosuje się żadnych nacięć, wstrzyknięć, nie ma też potrzeby korzystania ze znieczulenia. Po jego wykonaniu możemy wrócić od razu do domu. Atutem jest też brak działań niepożądanych po wykonaniu zabiegu, które mogą pojawiać się przy lipolizie iniekcyjnej,

Jak przebiega zabieg?

Do zabiegu nie musimy przygotowywać się w żaden szczególny sposób. Nie musimy też szykować się na ból, ponieważ nie powoduje on dużego dyskomfortu związanego z zasysaniem oraz mrożeniem skóry. W nowoczesnych urządzeniach stosuje się też specjalne czujniki, które stale kontrolują przebieg zabiegu dla całkowitego bezpieczeństwa. Cały zabieg zwykle trwa około 60 minut.

Efektu nie zobaczymy jednak od razu, ale dopiero po 1-2 dniach po nim komórki tłuszczowe zaczynają być wydalane z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne. Odbywa się to przez wątrobę, czyli w taki sam sposób, w jaki ma miejsce trawienie tłuszczowe dostarczanych z pożywieniem. Najbardziej intensywna faza niszczenia komórek tłuszczowych ma miejsce przez 6-8 tygodni od zabiegu. Ostateczny efekt będziemy w stanie zobaczyć po około 2-3 miesiącach od kriolipolizy. Oczywiście, najlepiej zabieg połączyć wraz z dietą oraz ruchem, ponieważ wtedy będziemy w stanie uzyskać najlepsze rezultaty.

Efekty będziemy w stanie zauważyć już po jednym zabiegu, ale zaleca się przeprowadzić do 3 sesji na jeden obszar ciała. Są one realizowane w odstępach około 4-6 tygodni.

Jeżeli chcesz skorzystać z zabiegu kriolipolizy w Krakowie, wykonasz go w klinice Derma Clinica. Oferuje on profesjonalne zabiegi redukujące tkankę tłuszczową i cellulit, a także prowadzi usługi w zakresie dietetyki. Z opisem zabiegu oraz jego ceną możemy zapoznać się na stronie: http://www.derma-clinica.pl/kriolipoliza.html.