Home Uroda Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc. Wiesz czym się różnią?

Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc. Wiesz czym się różnią?

uroda-kobieta2

Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc – czy w ogóle ma jakieś znaczenie? Nie bez powodu oba kosmetyki ukierunkowane są na pielęgnację poranną oraz wieczorną, jest to uwarunkowane ich oddziaływaniem na skórę oraz funkcji, jaką się im przypisuje.

Skóra podobnie jak cały organizm człowieka pracuje według własnego trybu. Wykonuje naprawdę solidną pracę, często niedocenioną. Musi mieć czas na regenerację i odpoczynek po ciężkim wysiłku w ciągu dnia. To już pierwszy, a jednocześnie najważniejszy argument, który świadczy o tym, że inny krem przeciwzmarszczkowy powinno stosować się rano, natomiast inny na noc.

Ochrona i naprawa

Po pierwsze: funkcja, krem przeciwzmarszczkowy na dzień ma inną, jak ten na noc. Otóż, w ciągu dnia skóra potrzebuje przede wszystkim solidnego wsparcia, narażona jest na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych i działanie wolnych rodników. Musi być chroniona przed słońcem, wiatrem i zanieczyszczeniami powietrza. Ponadto, krem na dzień napina skórę i liftinguje ją. Nocą skóra odpoczywa, regeneruje się, zbiera siły. Krem przeciwzmarszczkowy na noc ma więc charakter odżywczy i naprawczy.

Konsystencja nie bez znaczenia

W dobrych kremach przeciwzmarszczkowych na dzień i na noc dostrzega się również różnicę w ich konsystencji. Ten na dzień musi wchłaniać się błyskawicznie, rano czas jest naszym największym wrogiem, nawet kilka minut czekania na wchłonięcie się kremu stanowi dla nas całą wieczność. Krem przeciwzmarszczkowy na noc wchłania się wolniej, pozostaje na skórze zdecydowanie dłużej.

Nawilżają – tak, ale inaczej

Zarówno krem przeciwzmarszczkowy na dzień, jak również na noc, nawilża. Ten pierwszy wiąże wodę w naskórku, drugi wzbogacony jest o substancje, które uzupełniają składniki lipidowe.

Wybierając krem przeciwzmarszczkowy powinniśmy się sugerować tym, czy jest on przeznaczony na dzień czy na noc. Jak można łatwo zauważyć, różnice są duże, szczególnie jeżeli chodzi o mechanizm ich działania – jeden chroni, drugi naprawia, nie można zaburzyć tej kolejności.