Home Uroda Krem do włosów – co to takiego?

Krem do włosów – co to takiego?

Beautiful girl in colorful clothes wearing sunglasses

Stylizacja włosów powinna być bezproblemowa i niewymagająca wizyty u fryzjera. Najmodniejszy ostatnimi czasy jest styl „out of bed”, czyli włosy w lekkim nieładzie, niczym po wstaniu z łóżka. Dobry krem do włosów modelujący jest w stanie zapewnić taki właśnie artystyczny nieład na głowie w kilka chwil. Czym charakteryzuje się ten kosmetyk?

W jakim celu stosuje się krem do włosów?

Jest to kosmetyk do stylizacji dłuższych kosmyków, który ma konsystencję i postać lekkiego kremu. Pozwala on na strukturyzację pasm i przeznaczony jest głównie do włosów grubszych i niezdyscyplinowanych – ze względu na swoją tłustawą formułę. Daje efekt „potarganych włosów”, czyli ciekawe ułożenie, w którym włosy wyglądają nieco niedbale, ale mają w sobie dziewczęcy urok. Co ważne, taki efekt świetnie prezentuje się też na włosach męskich, nadaje im niesfornego wdzięku roztargnionego chłopaka. Krem do włosów strukturyzuje włosy, nadaje im odpowiednią grubość i miękkość i układa tak, aby przez cały dzień utrzymywały one „potargany” efekt, nie oklapły i nie stały się naprawdę niechlujne.

Jak stosować krem?

Ten kosmetyk jest idealny dla posiadaczek i posiadaczy dłuższych włosów, którzy na co dzień lubią wyglądać nieco przekornie. Jest bardzo łatwy do stosowania. Wystarczy porcja kosmetyku roztarta w dłoniach i nałożona na dokładnie wyszczotkowane włosy. Krem nie twardnieje na włosach, dzięki czemu stale utrzymuje na nich efekt przyjemnego w dotyku rozgardiaszu. Włosy grube i gęste bardzo fajnie wyglądają z efektem „out of bed” i rewelacyjnie pasują do codziennych, nowoczesnych stylizacji „na dziewczynę/chłopaka z sąsiedztwa”. Zamiast ujarzmiać je i prostować, lepiej postawić na naturalny look i tylko delikatnie podkręcić walory swojej naturalnej fryzury.

Czym właściwie jest krem do modelowania?

W odróżnieniu od pasty, żelu czy wosku jest to specyfik dużo mniej utrwalający fryzurę, więc nie stosuje się go do układania misternych konstrukcji na głowie, na przykład irokeza. Jego utrwalenie jest mocne, ale i elastyczne – nie powoduje sklejania włosów ze sobą, a jedynie podkreśla artystyczny nieład i utrzymuje ten rezultat przez wiele godzin. Taki kosmetyk nie obciąża włosów, ale daje bardzo dobry efekt modelujący. Może się przydać, jeśli nie ma się zbyt wiele czasu na poranne układanie fryzury, ale chce się osiągnąć fajny, modny wygląd. „Out of bed” to stylizacja, która polega przede wszystkim na tym, by nie wkładać zbyt wiele niepotrzebnego wysiłku w swoją fryzurę!