Home Styl Kozaki damskie – jakie wybrać na zimę?

Kozaki damskie – jakie wybrać na zimę?

kozaki-damskie

Kobiety uwielbiają buty, więc lubią mieć w domu możliwie jak największy ich wybór. Dzięki temu mogą dobrać ich rodzaj do konkretnej okazji, pory roku czy reszty ubioru. Kozaki damskie to jedne z najchętniej wybieranych butów. Jest to obuwie z wysoką cholewką – idealne na zimę, ale chętnie wybierane także wiosną czy jesienią. Jakie kozaki damskie na obcasie sprawdzą się zimą najlepiej? Które modele są szczególnie warte zainteresowania?

Ogromny wybór kozaków damskich

W tej chwili zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych można dowolnie przebierać i wybierać wśród butów skierowanych do kobiet. Oferta samych kozaków damskich jest niezwykle bogata, a co chwilę pojawiają się też kolejne modele, które okazują się sprzedażowym hitem. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się właśnie kozaki damskie na obcasie, chociaż na zimę nie każdy je poleca. Jeśli śniegu oraz lodu jest dużo, w kozakach na obcasie z pewnością łatwiej będzie się poślizgnąć i trudniej w nich będzie stabilnie chodzić. Dlatego poleca się je raczej na okres okołozimowy, to znaczy kiedy jest chłodno, ale jeszcze lub już nie ma przesadnie dużo śniegu. Wiele zależy jednak od samej wysokości obcasa. Jeśli jest niski i gruby, oznacza to większą stabilność i właśnie takie obuwie można z powodzeniem nosić. Można też swobodnie wybierać kozaki na płaskiej podeszwie, które prezentują się doskonale i zapewniają odpowiednio bezpieczne chodzenie.

Najlepsze kozaki damskie na obcasie

W tej chwili już od jakiegoś czasu największą furorę robią zdecydowanie kozaki sięgające za kolano. Kiedyś zostałyby uznane za zbytnio wyzywające, jednak dzisiaj ich widok już nie dziwi. Ładnie się prezentują zarówno ze spodniami, jak i ze spódnicami czy sukienkami oraz rajstopami. Zapewniają też sporo ciepła, gdyż grzeją większą część nogi. Popularne są też tak zwane oficerki, sięgające do kolan. Pasują do wielu stylizacji i na każdą okazję. Raczej nie spotyka się wersji na wysokim obcasie – podwyższenie powinno być bowiem drobne, jak w prawdziwych, oficerskich butach. Nadal popularne są też kozaki sięgające do połowy łydki. To największy hit sprzedażowy, ponieważ wybierają je zarówno młodsze, jak i starsze kobiety. Takie kozaki występują w różnych kolorach i fasonach.

Kozaki damskie – z jakiego materiału?

Kozaki damskie można podzielić nie tylko ze względu na wysokość obcasów, albo na kolor. Liczy się również i materiał, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsza jest oczywiście ekoskóra, z której produkcja butów nie krzywdzi zwierząt, a jednocześnie zapewnia solidną ochronę przed zimnem i wilgocią. Takie obuwie trzeba oczywiście zabezpieczać, jednak nie aż w takim stopniu jak zamsz. To kozaki, które wymagają specjalnego traktowania – odpowiednich środków zabezpieczających oraz czyszczenia po każdym wyjściu, jeśli miały kontakt ze śniegiem, deszczem czy po prostu solą drogową. Każda klientka musi zatem sama ocenić ile będzie miała czasu na pielęgnację swoich butów, jakie będą pasować do jej ubrań i które z nich najbardziej jej się podobają.

Partnerem artykułu jest sklep 3i-store.com oferujący m.in. kozaki damskie na obcasie.