Home Uroda Koszula damska – od bielizny po salony

Koszula damska – od bielizny po salony

damska_koszula

Może być elegancka, ale również „na co dzień” wszystko zależy od Ciebie i dodatków które wybierzesz – koszula damska poznaj jej możliwości.

Ponadczasowe rozwiązanie
Wraz z rozwojem cywilizacji zmieniała się „pozycja” koszuli – kiedyś była ona traktowana jako element bielizny. Następnie została „zagarnięta” przez męski świat, jako stały element garniturów, ale nie tylko. Prawdziwy przełom nastąpił w XX w. za sprawą Coco Chanel, która zrewolucjonizowała modę damską. Można powiedzieć, że od tego momentu koszula na stałe wpisała się w kobiece szafy. Sama widzisz jak daleką drogę przeszła koszula damska. To nieodzowny element który jest podstawą do budowania różnego rodzaju „outfitów”. Dlatego w Twojej szafie powinny się znaleźć ponadczasowe must have’y – koszula biała, koszula jeansowa, no i oczywiście różnego rodzaju koszule w kratę.

Koszula damska, z czym ją nosić?
Dzięki dużej uniwersalności pasuje prawie do wszystkiego. Ponieważ możesz dobrać do niej zarówno sukienkę (od takiej do kostek, po taką po kolana), spódniczkę, ale również spodnie. Doskonale np. komponują się jasnoniebieskie jeansy z białą koszulą – dzięki czemu uzyskasz minimalistyczną elegancję. A co na zewnątrz? Na koszulę damską możesz założyć np. kurtkę jeansową (tzw. katanę) lub kurtkę skórzaną typu ramoneska – idealnie nadaje się do tego np. koszula damska w kratę. Oczywiście rozwiązań jest cała masa, szukaj inspiracji. Spory wybór koszul damskich znajdziesz na stronie https://www.diversesystem.com/kolekcja-damska/koszule.html

Kolory i fasony
Aktualnie „na rynku” jest wiele kolorów i fasonów koszul damskich – na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pierwszym podział jaki możesz znaleźć są koszule z długim i krótkim rękawem. Kolejnym są materiały i kolory – do podstawowych należą koszule z jeansu, koszule białe i czarne, oraz koszule w kratkę. Oczywiście to tylko przykłady, znajdziesz koszulę w wielu kolorach oraz z różnego rodzaju materiałów.

Zalety koszuli damskiej
Dlaczego właściwie koszula damska tak mocno wpisała się w modę? Poznaj 3 wartości:
– jest ponadczasowa (jej obecność nigdy nie przeminie)
– jest uniwersalna (dzięki temu za jej pomocą możesz stworzyć wiele kreacji)
– ma wiele fasonów i kolorów (dlatego na pewno znajdziesz model dla siebie)