Home Wydarzenia Konferencja ,,Biznesowe Rewolucje” Gdynia 08.09.2018

Konferencja ,,Biznesowe Rewolucje” Gdynia 08.09.2018

biznesowe rewolucje

Biznes to przede wszystkim ludzie, to od nich w dużej mierze zależy sukces danej firmy lub organizacji. Umiejętność budowania relacji interpersonalnych jest fundamentem biznesu.

Relacje międzyludzkie, które towarzyszą nam wszędzie, są najważniejszym elementem każdego biznesowego spotkania, budują nasz wizerunek biznesowy i osobisty, wpływają na to, jak ktoś nas postrzega w świecie biznesu.

W pogoni za rozwojem firmy, za wynikami i zarabianiem pieniędzy, w drodze do sukcesu na sam szczyt – często zapominamy o tym, że najważniejszy w tym wszystkim jest drugi człowiek. Zapominamy o tym, że biznes opiera się przede wszystkim na ludziach ponieważ to ludzie tworzą biznes a nie biznes tworzy ludzi.

W wielu przedsiębiorstwach relacje międzyludzkie uważa się za drugorzędne. Stawia się na wyniki, na podwyższanie słupków, realizacje targetów, na wszystko co przynosi zysk a zapomina się o tym, że przecież ten cały zysk przynoszą ludzie, to ludzie zarządzają, sprzedają, obsługują, są wizytówką firmy. Kto nie stawia na ludzi – wcześniej czy później przegra.

Szacunek, zaufanie, empatia, komunikacja, partnerstwo, człowieczeństwo, to mocne fundamenty do budowania biznesu w oparciu o relacje międzyludzkie.

To człowiek zawsze powinien być wartością największą! 

PROGRAM KONFERENCJI  ::

9.00 – 13.00 Konferencja 

13.00 – 14.00 Przerwa 

14.00 – 17.00 Warsztaty – trzy grupy rotacyjnie biorą udział we wszystkich warsztatach 

Preleckcje

„Mózg w biznesie” – prelegentka Marta GargasKażdy z nas ma mózg i każdego dnia wykorzystuje go maksymalnie. Mózg odpowiada za nasze decyzje zakupowe, przywódcze, za nasze relacje z innymi. Prelekcja będzie prowadzona w oparciu o najnowsze badania nad mózgiem ludzkim. Dowiesz się jak wykorzystać jego potencjał i wznieść się na wyżyny trójkolorowego biznesu.

„Biznes bez ofiar ” – prelegent Maciej Stępa – Maciej odpowie na pytanie : w jaki sposób prowadzić biznes szanujący ludzi i nie zapłacić za to własnym życiem. Krótko, zwięźle i na temat. UWAGA : przygotuj się na silne emocje!

„Współpracować, czy konkurować? Szanse i zagrożenia modelu biznesowego opartego o relacje” – prelegentka Kinga Piwowarska

„Konkurencja nie śpi.” „Trzeba się przygotować na kolejny ruch konkurencji.” „Trzeba być zawsze krok przed konkurencja inaczej ten biznes zostanie zjedzony.”

Takie komunikaty na dobre weszły już do biznesowego żargonu wielu środowisk. Każdy chce rozwijać swoją firmę i umacniać jej pozycje na rynku, a tymczasem nowe firmy powstają jak grzyby po deszczu. Jak skutecznie z nimi konkurować? A może zmienić taktykę i zamiast przystępować do wyścigu o Klienta lepiej zacząć rozmawiać i tworzyć coś wspólnie z firmami z tego samego sektora? Jak poszukiwać takich partnerów? Jak proponować im współpracę? Czy taki rodzaj współdziałania przynosi realne korzyści?

,,Zaufanie w biznesie – hit, kit czy mit” – prelegentka Liliana Poszumska –  Liliana opowie jak to wygląda z punktu widzenia praktyka, przedsiębiorczej mamy, która od 8 lat prowadzi własną szkołę językową, a także wykonuje zawód, który zaufanie ma w nazwie, bowiem określany jest mianem zaufania publicznego, czyli biegłego sądowego tłumacza przysięgłego języka hiszpańskiego. Opowie o tym, czy możliwe są ludzkie relacje na linii szef-pracownik oparte na zaufaniu, którym na co dzień obdarzają ja klienci, a którego za nic sama by nie zawiodła. Zaufanie, ludzka twarz szefa – ciemna i jasna strona mocy.

Warsztaty:

„Organizacja czasu pracy”. – Marta Gargas

Żyjemy dziś szybko. Zewsząd jesteśmy atakowani hasłami „szybciej”, „sprawniej”, „lepiej”. Nasz poziom stresu niebezpiecznie szybuje w górę. Ograniczamy sen, spełnianie marzeń i realizację pasji. Zapominamy o swoich potrzebach koncentrując się na tym co pilne, ale nie zawsze ważne.

Jak zorganizować efektywny dzień, tydzień, miesiąc pracy? Jak maksymalnie wykorzystać każdą z 86 400 sekund w dobie? W jaki sposób zorganizować swój czas? Dlaczego multitasking jest nieefektywny? Czy szczegółowy plan działania jest odpowiedni dla każdego? Dlaczego tak ciężko przychodzi nam realizacja zaplanowanych działań?

Tego wszystkiego dowiesz się w trakcie warsztatu „Organizacja czasu pracy” prowadzonego przez Martę Gargas – kobietę, która na efektywności działań „zjadła swoje zęby”. Podzielisz swoje zadania, wyznaczysz efektywny dla CIEBIE plan działania i podejmiesz pierwsze kroki ku zorganizowanemu życiu pełnemu pasji.

,,Budowanie partnerstwa w biznesie” – Małgorzata Zmysłowska

Podczas warsztatu wspólnie wypracujemy sobie model skutecznego budowania partnerstwa w biznesie. Pracować będziemy za pomocą bardzo przyjemnej techniki sketchnotowania ucząc się jej przy okazji od podstaw. Ten kolorowy warsztat pozwoli nam udoskonalić relacje interpersonalne. Dowiemy się jak spojrzeć na siebie oczami innych? Co możemy zyskać i dać innym budując partnerstwo biznesowe? Dlaczego warto budować partnerstwa? Jak wzajemnie się wspierać? Na te oraz inne pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi rysując rozwiązania. Wspólnie stworzymy procedurę budowania partnerstwa w oparciu o relacje. Pracować będziemy na Bicablo, kostkach StoryCubes i kartach wartości. Poważne z dawką zabawy.

,,Małymi krokami do udanych relacji” – Justyna i Roman Zorn 

W warsztacie „Małymi krokami do udanych relacji” skupiamy się przede wszystkim na prostych i jednocześnie łatwych do wykonania codziennie gestach, uczynkach i słowach, które powodują, że relacje w których jesteśmy stają się po prostu lepsze. Uczestnicy szkolenia wyniosą wiedzę i umiejętności do budowania coraz lepszych relacji zarówno z mężem/partnerem, dziećmi jak i z współpracownikami. W trakcie warsztatu uczestnicy poznają szereg bardzo małych kroków prowadzących do większej zmiany w życiu i otoczeniu. Uczestnicy poznają drobne rzeczy, które można łatwo wprowadzić do codzienności, dzięki którym zadowolenie i satysfakcja z relacji znacząco wzrosną. Metoda: Opierając się na filozofii Kaizen pokazujemy w jaki sposób dzień po dniu, małymi kroczkami polepszać relację z najbliższymi. W czasie warsztatu uczestnicy będą mogli nie tylko zapoznać się z teorią, ale również przećwiczyć nowo zdobytą wiedzę.

CZAS I MIEJSCE:

Konferencja odbędzie się 08.09.2018 w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym mieszczącym się przy al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni.

Część dochodu ze sprzedaży biletów przeznaczona będzie na wspieranie działań statutowych Fundacji Adaptacja w Gdyni.

Bilety do nabycia tutaj przez serwis EVENEA.