Home Lifestyle Komu przyda się internet bezprzewodowy? Sprawdź, czy jesteś jedną z tych osób

Komu przyda się internet bezprzewodowy? Sprawdź, czy jesteś jedną z tych osób

Fot.: Fotolia

Internet bezprzewodowy to wygodna usługa, z której skorzystamy nie tylko w centrach wielkich miast. Obecnie w jego zasięgu jest niemal cały kraj, a w większości miejsc możemy korzystać w szybkiego internetu LTE. Sprawdź, którym typem użytkownika jesteś.

Internet bezprzewodowy to usługa, z której możesz korzystać w telefonie, w tablecie, na laptopie lub dowolnym innym urządzeniu, jeżeli zaopatrzysz się w modem albo router. W zależności od sposobu korzystania możesz wybrać tradycyjny modem bezprzewodowy, nieco większy od klasycznego pendrive’a, router przenośny lub bardziej wydajny, lecz mniej mobilny, router domowy. Które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze? Zobacz sylwetki 4 modelowych użytkowników internetu bezprzewodowego.

Jan Podróżnik

Poznajcie Jana. Jan jest konsultantem biznesowym i bardzo często pokonuje pociągiem trasę z Gdańska do Krakowa. Dzięki bezprzewodowej łączności z siecią może pracować, kiedy chce. Korzystając ze swojego modemu bezprzewodowego, może też zawsze włączyć Netflixa i obejrzeć odcinek ulubionego serialu. Jan jest też młodym rodzicem i wie, że pięciolatki nie uwierzą w to, że YouTube może nie działać w czasie podróży autem. W każdej z tych sytuacji jego modem jest niezbędny.

Niezależna Zosia

Zosia ceni sobie przede wszystkim niezależność, tak jak większość studentek. W drodze na uczelnię zawsze słucha muzyki. Zosia nie płaci jednak za każdy pojedynczy utwór (to zbyt drogie), ani nie ściąga ich nielegalnie (to obciach). Zamiast tego ma elastyczny abonament w Tidal i wszystkie ulubione playlisty pod ręką. Dzięki bezprzewodowemu modemowi przystosowanemu do obsługi dwóch urządzeń może w zasadzie dowoli słuchać muzyki w telefonie i oglądać filmy na swoim tablecie. Nie musi ciągle szukać hotspotów i prosić o hasło do WiFi. Nie przejmuje się też wysokością rachunku, ponieważ wybrała ofertę na kartę.

Nowoczesna Babcia Alina

Alina jest świeżo upieczoną babcią. Zaczęła korzystać ze Skype’a, kiedy urodziła się jej wnuczka. Wcześniej w ogóle nie miała w domu internetu. Mogłaby oczywiście skorzystać z oferty jednego z operatorów kablowych. To się jednak Alinie nie opłaca. Mając sporo wolnego czasu, większość weekendów spędza poza domem. Wystarczy, że oprócz laptopa spakuje niewielki modem i może łączyć się ze światem nawet w Bieszczadach.

Adam Racjonalny

Adam przeprowadził się niedawno pod miasto. Do pracy dojeżdża szybko i tanio regionalną kolejką. Jest bardzo zadowolony z nowego miejsca zamieszkania. Do niedawna jego jedyną bolączką było łącze internetowe. Rozwiązanie kablowe nie było dostępne, a internet radiowy lubił płatać figle. Adam zdecydował się więc na domowy internet bezprzewodowy i stacjonarny router. Dzięki niemu cała rodzina korzysta z szybkiego połączenia, a on oszczędza na rachunku. Zupełnie za darmo może oglądać też programy telewizyjne z pakietu Play Now, który otrzymał w promocji.