Home Design i wnętrze Komplet mebli do jadalni. Co powinno się w niej znaleźć?

Komplet mebli do jadalni. Co powinno się w niej znaleźć?

alabaster-1

Jadalnia jest bardzo ważnym miejscem w domu. To właśnie tu spotykamy się z rodziną przy wspólnym stole, aby zjeść posiłek i porozmawiać. Jeśli tylko dysponujesz w domu odrobiną wolnej przestrzeni, koniecznie pomyśl o zaadaptowaniu jej na jadalnię. Nie posiadasz oddzielnego pomieszczenia, które możesz przeznaczyć na ten cel? Wówczas możesz wyodrębnić fragment większego pomieszczenia, np. w kuchni czy salonie, gdzie stworzysz kącik jadalniany. Gustowna, przytulna i jednocześnie nowoczesna jadalnia to marzenie bardzo wielu osób. Jak uzyskać taki efekt? Co musi znaleźć się w tym wnętrzu, aby było ono klimatyczne i funkcjonalne zarazem? Sprawdź już teraz!

Praktyczna i modna jadalnia – jak ją urządzić?

Przede wszystkim z własnym gustem, potrzebami i oczekiwaniami. Nie zapominaj jednak o praktycznej stronie, bowiem źle dobrane meble do jadalni mogą spowodować, że korzystanie z niej stanie się bardzo niewygodne, uciążliwe i w końcu zniechęcisz się do tego miejsca. Oczywistą rzeczą jest, że musisz zaopatrzyć się w stół i krzesła do jadalni. Możesz postawić na takie rozwiązanie w tym względzie jak komplety do jadalni, czyli doskonale dobrane do siebie krzesła i stół, stworzone w tym samym stylu i utrzymane w podobnej kolorystyce. Decydując się na zestawy do jadalni, masz pewność, że całość będzie się dobrze komponowała, poza tym meble jadalniane będą miały odpowiednie proporcje względem siebie.

agata_attention-excl-_aranz2

Innym rozwiązaniem jest osobny zakup stołu i mebli. W ten sposób możesz stworzyć swój własny, niepowtarzalny komplet jadalniany. Jeśli kupujesz przedmioty te w tym samym czasie i oczywiście w tym samym sklepie, bez większego trudu możesz przenieść interesujące Cię krzesło do stołu i „przymierzyć się” do takiego zestawu, aby ocenić, czy po pierwsze jest funkcjonalny, a po drugie – czy elementy pasują do siebie pod względem wizualnym. Nieco trudniejszym zadaniem jest dobór krzeseł i stołu w różnym czasie, kiedy jedne z mebli już posiadasz. Wówczas koniecznie musisz zmierzyć wysokość, aby nie okazało się, że stół w stosunku do krzeseł będzie za niski lub za wysoki. Równie istotna jest jego długość i szerokość, bo od tego zależy, ile krzeseł zmieści się wokół niego.

Wybór mebli do jadalni to wybór niełatwy. Podczas zakupu musisz mieć świadomość tego, że będziesz z nich korzystać przez co najmniej kilka najbliższych lat. Warto więc poświęcić nieco czasu, aby podjąć przemyślaną, dobrą decyzję. Ogromny stół, z dużą liczbą krzeseł nie będzie praktyczny i tylko niepotrzebnie będzie zajmował miejsce, jeśli korzystasz z niego rzadko, nie masz licznej rodziny i nie przyjmujesz wielu gości. Jeśli natomiast masz dużą rodzinę i często zapraszasz bliskich na obiad, mały stół z dwoma czy czterema krzesłami nnie jest najlepszym rozwiązaniem.

Eleganckie meble do jadalni – co poza stołem i krzesłami?

agata_l-light_zdjecie-aranz_01

Choć podstawowe meble do salonu i jadalni to oczywiście wspomniane już krzesła i stół, możesz pomyśleć także nad innymi meblami, jak np. stylowa komoda czy witryna, które dopełnią stylizacji i sprawią, że jadalnia będzie miejscem przytulnym. Dodatkowe meble nadadzą jadalni uroku i indywidualnego charakteru, a ponadto mogą pełnić funkcję praktyczną. W witrynie lub komodzie możesz trzymać całą zastawę stołową, obrusy i bieżniki oraz inne dodatki, z których na co dzień lub od święta korzystasz w jadalni. Jeśli wybierzesz mebel z przeszkleniami lub otwartymi półkami, możesz wyeksponować np. ulubioną zastawę, którą będzie mógł podziwiać każdy, kto Cię odwiedzi.

Ekskluzywne jadalnie – tradycyjne czy nowoczesne?

agata_snow_zdjecie_aranzacyjne_jadalnia

To zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz zakupić zarówno meble do jadalni klasyczne, retro czy nowoczesne. Obecnie wybór jest bardzo szeroki, dlatego bez trudu znajdziesz ładne meble do jadalni, które idealnie będą wpisywać się w wystrój wnętrza i spełnią wszystkie Twoje wymagania.

Fot.: Materiał Własny – Salony Agata