Home Zdrowie Kompleksowe podejście do Zdrowia Pacjenta w IMC!

Kompleksowe podejście do Zdrowia Pacjenta w IMC!

leczenie-raka-wroclaw

Już Hipokrates mawiał, że „By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest wiedza o całości zjawisk”. W dzisiejszym świecie, gdzie prym wiodą koncerny farmaceutyczne, holistyczne podejście do pacjenta jest rzadko spotykane, wymaga bowiem czasu i zaangażowania, a niekiedy nawet pewnych wyrzeczeń. Coraz częściej zapomina się, że ciało i umysł stanowią integralną całość. Dlatego, żeby skutecznie leczyć różne choroby, potrzebne jest kompleksowe działanie uwzględniające różne sfery życia człowieka.

Taką filozofię przyjęło centrum medyczne Integratice Medical Center, które skupia się na całościowym podejściu do problemów zdrowotnych pacjenta. Integracyjne konsultacje pozwalają na dokładną diagnostykę i wybór najlepszego i najskuteczniejszego planu leczenia. Wykwalifikowana kadra medyczna dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i zaangażowanie codziennie walczy o to, aby poprawić komfort życia swoich pacjentów. W ten sposób wiele osób zostało wyleczonych z chorób nowotworowych, niepłodności, a także schorzeń przewlekłych i cywilizacyjnych. Ponadto Integrative Medical Center oferuje pomoc psychologiczną, w tym coaching holistyczny, oraz konsultacje z zakresu profilaktyki zdrowia, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Osoby korzystające z usług Integrative Medical Center doceniają przede wszystkim fakt, że pracujący tam specjaliści skupiają się na odnalezieniu przyczyn danej choroby, a nie wyłącznie na leczeniu objawów, co ma miejsce w większości szpitalach. Historie pacjentów są najlepszym dowodem na to, że holistyczne podejście w medycynie przynosi niesamowite rezultaty, a choroby, które dla większości lekarzy były beznadziejnymi przypadkami, okazały się możliwe do wyleczenia.