Home Kariera i rozwój Kobiety vs mężczyźni. Kto realizuje, a kto tylko snuje?

Kobiety vs mężczyźni. Kto realizuje, a kto tylko snuje?

kobietavsmezczyzna

Mężczyźni częściej niż kobiety odkładają realizację ważnych planów na później ze względu na brak finansów i bardziej żałują niezrealizowanych, istotnych dla nich przedsięwzięć. Kobiety natomiast częściej niż mężczyźni ulegają impulsowi chwili ? wynika z najnowszego badania ?Barometr ING: Realizujemy czy snujemy?.

 

Z badań wynika, że to mężczyźni częściej niż kobiety czują się kowalami własnego losu, a powodzenie w życiu zależy ich zdaniem głównie od podejmowanych przez nich decyzji (57% mężczyzn w porównaniu z 52% kobiet) . Kobiety natomiast częściej niż mężczyźni planują (odpowiednio 70% i 66%) , mimo że zdarza się im ulegać impulsowi chwili (odpowiednio 44% i 39%).

Co nas powstrzymuje przed realizacją marzeń?

Co drugi Polak jako główny powód odkładania rzeczy na później wskazuje brak możliwości finansowych! I tu niezależnie od płci wyniki kształtują się na poziomie 54%. W dalszej kolejności Polacy wymieniają brak czasu (29%) oraz brak wytrwałości (15%). Brak wiary, że plany mogą się spełnić wymieniło 12% respondentów.

To co najczęściej nas hamuje to zwlekanie i wymówki. A ponieważ są wymówki, które zawsze dobrze brzmią, to na pierwszym miejscu tego co nas powstrzymuje w działaniu, umieszczamy brak środków finansowych. ? mówi Jacek Walkiewicz*, trener motywacji i ekspert ING – Ciągle jeszcze trudno jest nam mówić o pieniądzach jak o naturalnym środku do realizacji życiowych celów. Naturalnym to znaczy takim, który jest dostępny tylko należy aktywnie go poszukać np. udając się do banku. Narzekanie na brak środków finansowych na pewno zbliża i jednoczy w rozmowach z ludźmi. Wręcz czasami ?wypada? eksponować swój niedostatek i kłopoty finansowe, aby zyskać aprobatę innych. Tylko że taka postawa hamuje przed działaniem i wspiera poczucie braku możliwości, braku środków, poczucie życiowej biedy i braku szczęścia, którego nam brakuje a innym nie. Ostatecznym efektem jest brak chęci do działania ? tłumaczy Jacek Walkiewicz.

Nie warto odkładać planów na później

Jak radzi trener motywacji Jacek Walkiewicz, warto realizację planów rozpocząć od wizualizacji! Zaczynaj z wizją końca tego co chcesz osiągnąć. Im cele które będziesz realizował będą dla ciebie ważniejsze tym większą wyzwolisz w sobie odwagę do ich realizacji!

Informacje o badaniu:

?Barometr ING: Realizujemy czy snujemy? to badanie zrealizowane przez TNS Polska na zlecenie ING Banku Śląskiego w kwietniu 2014 roku. Celem badania było poznanie postaw Polaków wobec planowania oraz określenie znaczenia finansów w procesie planowania i odkładania swoich planów i zamierzeń.

*Jacek Walkiewicz ? ekspert ING, trener motywacji, inspirujący mówca, autor książek ?Pełna MOC życia? i ?Pełna moc możliwości?, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Ceniony za energetyczny i pełen humoru styl prowadzenia szkoleń i wykładów. W ciągu 20 lat wzięło w nich udział ponad 30.000 słuchaczy. Od 10 lat specjalizuje się w szkoleniach z rozwoju umiejętności osobistych i zawodowych. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.