Home Uroda Kłopoty z trądzikiem? Poznaj Sevolium

Kłopoty z trądzikiem? Poznaj Sevolium

sevolium

Trądzik to palący problem szczególnie dla nastolatków. To właśnie z tą grupą wiekową najsilniej kojarzymy tę dolegliwość, może ona jednak pojawić się z każdym wieku i powodować znaczący dyskomfort. Znamy wiele odmian trądziku i w większości przypadków, do skutecznej walki niezbędna jest pomoc lekarza- dermatologa. Warto również dowiedzieć się o możliwość połączenia na odpowiednim etapie leczenia, konsultacji dermatologicznych i kosmetycznych. Współpraca pomiędzy specjalistami pomoże nam skutecznie pozbyć się problemu i cieszyć się piękną skórą.

Skąd się bierze trądzik?

Trądzik może być spowodowany licznymi czynnikami. Niejednokrotnie wynika z problemów natury hormonalnej, które eksponują się na skórze. Nie bez znaczenia pozostają czynniki genetyczne czy środowiskowe. Trądzik młodzieńczy występuje często w kolejnych pokoleniach, zaś wiele innych rodzajów trądzik może pojawić się jako skutek szkodliwego wpływu otoczenia – zanieczyszczeń, narażenia na kontakt z chemikaliami czy stosowania niektórych leków. Czynników przyczynowych w przypadku trądziku jest bardzo wiele i każdy przypadek powinien być rozpatrywany w pełni indywidualnie.

Jak leczy się trądzik?

Leczenie trądziku prowadzone jest przez lekarza dermatologa. Zastosowane metody uzależnione są od rodzaju schorzenia jaki zostanie stwierdzony jak również od stopnia nasilenia. Przy zmianach o łagodnym charakterze, które obejmują jedynie skórę twarzy terapię rozpoczyna się od stosowania preparatów miejscowych w formie maści czy kremów. Możliwe jest również zastosowanie preparatów doustnych o szerszym działaniu. W leczeniu trądziku zastosowanie znajdują również naświetlania fototerapeutyczne, laseroterapia, peelingi chemiczne lub mikrodermabrazja.

Pielęgnacja kluczem do pięknej skóry

Skóra osoby z trądzikiem wymaga dogłębnej i przede wszystkim regularnej pielęgnacji. Właściwie dobrane preparaty i stosowanie ich wedle zaleceń to istotny czynnik na drodze do zwalczenia schorzenia. Zmiany muszą również zajść w naszej diecie i sposobie życia – stawiamy na zdrowie i ruch, rezygnujemy z potraw smażonych ostrych oraz ze słodyczy i cukru. Pamiętajmy bowiem, że trądzik jest reakcją na funkcjonowanie całego organizmu.

Nowoczesne bio – kosmetyki w walce z trądzikiem

Ekologia stanowi obecnie istotny element naszego życia. Wracamy do wiedzy naszych babć, do ziół, owoców i warzyw i chcemy by również one rosły w zdrowych pozbawionych chemikaliów warunkach. Naturalne składniki mają coraz większą ilość miejsca również w naszych kosmetyczkach. Wybieramy preparaty pozbawione niezdrowych substancji negatywnie oddziałujących na kondycję naszej skóry.

Serum na ratunek

Jeśli interesują nas naturalne, ekologiczne i jednocześnie ekskluzywne preparaty gwarantujące wysoki poziom skuteczności i zadowolenie z osiągniętych efektów to ciekawą opcją godną przetestowania jest serum antytrądzikowe SEVOLIUM.  Jest to kosmetyk, w którego składzie nie znajdziemy parabenów, sylikonów, sztucznych barwników czy substancji zapachowych, ani emulgatorów PEG.

sevolim23

Dlaczego powinnam wybrać serum SEVOLIUM?

Jest to preparat dla wymagającego klienta, w którego składzie znajdziemy bogactwo składników naturalnych, które posiadają udowodnione działanie w walce z problemami trądzikowymi. A pośród nich warto zwrócić uwagę na:

Ekstrakt lukrecji – działa łagodząco w stanach zapalnych, w leczeniu trądziku wykorzystywany z uwagi na zdolność regulowania produkcji sebum.
Wyciąg z kory i liści wierzby – działa przeciwzapalnie, bakteriostatycznie, zapobiega nadmiernej krzepliwości krwi i uszczelnia ściany naczyń włosowatych.
Wyciąg z drożdży – ma działanie kojące i nawilżające, przyspiesza produkcje nowej, zdrowej tkanki.
Nanozłoto – składnik powszechnie wykorzystywany w kosmetykach dla skóry trądzikowej. Stymuluje rozpoczęcie oczyszczania organizmu poprzez skórę, dodatkowo działa pobudzająco na syntezę kolagenu, dzięki czemu rozpoczyna się proces wytwarzania nowej tkanki skórnej.
Ekstrakt z nagietka – przyspiesza procesy regeneracji szorstkiej, podrażnionej, zniszczonej, pękającej i wrażliwej skóry, ma działanie przeciwzapalne, chroni przed rozwojem stanów zapalnych, wykazuje działanie lecznicze i bakteriobójcze.
   Wyciąg z ziela fiolka trójbarwnego – łagodzi stany zapalne, działa ściągająco, wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate, ma właściwości przeciwwysiękowe.
  Cynk – działa regulująco na produkcje sebum, przeciwdziała nadmiernej produkcji łoju, ma działanie przeciwbakteryjne, ściągające i wysuszające, hamuje rozrost bakterii odpowiedzialnych za rozwój trądziku oraz hamuje powstawanie stanów zapalnych.
    Miedź – zapobiega procesowi degradacji kolagenu oraz powstawaniu blizn potrądzikowych.

Jak stosuje się serum SEVOLIUM?

Serum SEVOLIUM to wyjątkowy kosmetyk skierowany do współczesnej kobiety, której brak czasu każdego dnia. W niewielkiej ilości preparatu znajduje się cale bogactwo wysokich stężeń naturalnych składników, które skupiają swoją siłę działania w problematycznym miejscu na skórze gdzie zostaną nałożone. Preparat wyróżnia wysoka skuteczność, a stosowanie jest dziecinnie proste.

Każdego dnia poświęcimy na nałożenie serum zaledwie kilka minut. Na zakończenie porannej i wieczornej toalety na oczyszczoną i suchą skórę nanosimy preparat delikatnie masując pozwalamy mu się wchłonąć. Ta niewielka ilość pozwoli nam na moment zapomnieć, że znajdujemy się we własnej łazience i przenieść myślami na relaksujący zabieg w Spa.

Zaleca się unikanie nakładania preparatu w miejscach gdzie nasza skóra jest uszkodzona, aby uniknąć ewentualnych podrażnień. Już po krótkim okresie stosowania zauważalne będą pierwsze efekty, które z pewnością będą cieszyć oko.

Z całą stanowczością można stwierdzić, iż serum SEVOLIUM jest kosmetykiem, który warto przetestować, gdyż może on skutecznie i w naturalny sposób pomóc nam uzyskać wymarzoną, piękną i nieskazitelną cerę.

Strona producenta: http://pl.sevolium.com/