Home Zdrowie Japońska matcha – czym przewyższa tradycyjną zieloną herbatę?

Japońska matcha – czym przewyższa tradycyjną zieloną herbatę?

matcha-2356774_960_720

Sproszkowana forma zielonej herbaty Matcha jest jednym z lepszych sposobów na to, by skorzystać z jej pełnego potencjału.

Wraz z wieloma korzyściami zdrowotnymi można szybko odkryć, że herbata matcha w formie proszku ma również bardziej spójny smak niż jej formy liściaste, które różnią się pod względem:

  • różnych cech liści
  • poziomu utlenienia

Zielona herbata matcha – dlaczego jest taka wyjątkowa?

Zielona herbata Matcha, którą można znaleźć w tak wyspecjalizowanych sklepach jak moyamatcha.com jest rodzajem herbacianego proszku, który uzyskuje się poprzez specyficzny sposób rozdrobnienia liści. Sproszkowana wersja herbaty Matcha pochodzi głównie z Japonii i ma wiele zastosowań, od produkcji zielonej herbaty, która jest o wiele bogatsza w smak i przeciwutleniacze, niż tradycyjna zielona herbata, po wypieki ciastek z zielonej herbaty lub robienia koktajli z zielonej herbaty matcha aż nawet do lodów (!).

Czym różni się japońska matcha od innych herbat zielonych?

Japońska herbata matcha jest zazwyczaj znacznie grubsza niż tradycyjna zielona herbata i pieni się po zaparzeniu, dzięki sproszkowanej formie. Jednak nie daj się zwieść dziwnemu wyglądowi! Już po pierwszych łykach herbaty matcha przekonasz się, że picie tej zielonej herbaty jest całkiem przyjemne. Musisz jedynie przyzwyczaić się do jej specyficznej konsystencji, która jest całkiem inna porównaniu do bardziej standardowej zielonej herbaty liściastej. Ponieważ zielona herbata matcha jest o wiele łatwiejsza w użyciu niż inne – na pewno nie będziesz mieć żadnego problemu z tym, jak mądrze z niej korzystać przy okazji przyrządzenia pysznych koktajli lub w ramach innych przepisów. Podobne wykorzystanie klasycznej herbaty byłoby dużo bardziej skomplikowane.

Pamiętaj jednak, że taką jakość, zdrowie i przyjemność musisz zapłacić nieco więcej o organiczna zielona herbata matcha w proszku jest znacznie droższa niż zwykła, liściasta zielona herbata, więc musisz ten fakt uwzględnić w swoim budżecie, jeśli się już na nią zdecydujesz. Jednak trzeba zauważyć, iż tak naprawdę matcha wcale nie jest ekstremalnie kosztowna, konsternacja wynika z tego, iż cena tradycyjnej zielonej herbaty jest o tyle niższa, że większość ludzi woli ją kupować i pić, ponieważ zapewnia podobny smak za znacznie niższą cenę. Jednak w tej niższej cenie nie można się spodziewać tego ogromu korzyści, jakie matcha ma do zaoferowania w stosunku do tradycyjnej zielonej herbaty. Przede wszystkim chodzi o całą plejadę wyjątkowych świadczeń zdrowotnych, jakie ta droższa – ale z całą pewnością tego warta – herbata ze sobą niesie.