Home Lifestyle Jakie słuchawki dla początkującego DJ-a? Top 3

Jakie słuchawki dla początkującego DJ-a? Top 3

Fot.:Fotolia

Jeśli zajmujesz się muzyką, dobre słuchawki to podstawa. Nieważne, że boli – one muszą kosztować. Na rynku jest kilku producentów wysokiej jakości sprzętu audio, więc jest z czego wybierać. Przy opracowywaniu wielu modeli biorą udział także muzycy, producenci, wokaliści. Oto nasz top 5 słuchawek dla DJ-a.

Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless

Do sukcesu amerykańskiej firmy przyczynił się jeden z najbardziej rozpoznawanych producentów muzycznych, Dr. Dre. Słuchawki Beats by Dre ma chyba każda gwiazda – nie tylko muzyki. Moda? Być może, ale też naprawdę wysoka jakość i świetne brzmienie. Wielkim plusem jest też dopracowanie produktów Beats. DJ doceni ich potężne możliwości, m.in. bas i mocny dźwięk, ale uwagę zwraca też design.

Solo3 Wireless to wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe – wystarczy je włączyć i zbliżyć do innych urządzeń, aby po chwili słuchać muzyki. Wyjątkowe brzmienie doceniono już wielokrotnie na licznych konkursach – układ akustyczny zapewnia zrównoważony i niczym niezakłócony dźwięk. Muszle tłumią zaś szum z zewnątrz. Dla poszukujących mocnych i oryginalnych słuchawek, Beatsy będą idealne.

Pioneer HDJ-1500 K

Od razu zwraca uwagę ich solidne wykonanie. Mimo to są lekkie i świetnie sprawdzą się na imprezie w klubie, w domu czy na ulicy. Z powodzeniem tłumią szumy z otoczenia, są odporne na trudy profesjonalnego użytku i zapewniają czysty dźwięk. Pianka, którą wyścielono muszle wpływa zaś na komfort użytkowania.

Zapomnisz o otoczeniu, gdyż Pioneery tłumią hałas, dzięki czemu można monitorować dźwięk i beats. DJ przebywający w nawet naprawdę głośnym miejscu doceni ich jakość. Poza tym opcjonalnie można dokupić wyprodukowane ze skóry nauszniki HDJ-EP01s, aby każdy mógł wybrać to, co lubi.

Sennheiser HD 25-1 II

W naszym zestawieniu znalazły się produkty Pioneera i Beats. DJ doceni oba omówione modele, ale także profesjonalne słuchawki nauszne Sennheiser HD 25-1 II. To już niemal produkt kultowy, legendarny! Cechują się skutecznym tłumieniem dźwięków z otoczenia, dzięki czemu można słuchać muzyki nawet w hałaśliwym miejscu. Spiszą się m.in. w pracy kamerzystów – są odpowiednie do monitoringu studyjnego czy zestawów estradowych, transmisji, prób, a także w pracy DJ-ów.

Warto docenić także obrotową słuchawkę, co umożliwia odsłuchiwanie dźwięków tylko na jedno ucho. Każdy, kto zajmuje się muzyką, doceni też ich lekkość – pozostaną wygodne nawet przy długim odsłuchu, świetne dopasowanie do głowy, regulację wysokości i szerokości pałąka Sennheiserów. Wszystko to ma duży wpływ na precyzję brzmienia.