Home Styl Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Oto najnowsze trendy

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Oto najnowsze trendy

Happy little girl with big sunglasses looking at the sun

Okulary przeciwsłoneczne to niezwykle gustowny dodatek, który nada każdej stylizacji wyjątkowego charakteru. Dodatkowo odpowiednio dobrane oprawki pozwolą podkreślić atuty naszej twarzy i ukryć ewentualne mankamenty, a dobrej jakości szkła zadbają o zdrowie naszych oczu i skóry wokół nich. Zanim dokonasz zakupu, zobacz, jakie okulary przeciwsłoneczne są w tym sezonie najmodniejsze.

Każda kobieta wie, że odpowiednie dodatki to esencja codziennej stylizacji. Najdroższa nawet bluzka od znanego projektanta nie zrobi aż tak spektakularnego wrażenia, jeśli nie dodamy do niej efektownych akcesoriów. Dlatego im bliżej lata, tym bardziej intensywne poszukiwania odpowiednich okularów przeciwsłonecznych. Wybór spośród wielu różnych modeli, kształtów czy kolorów nie jest łatwy. Warto zapoznać się z najnowszymi trendami.

Prawdziwym hitem w nadchodzącym sezonie mają być okulary lustrzanki. Są one dostępne w wielu różnych, intensywnych, soczystych kolorach, a dodatkowo przyciągają wzrok odbijającymi się szkłami. Właścicielka takich okularów zdecydowanie będzie zwracać na siebie uwagę. Zaletą lustrzanek jest też to, że doskonale chronią oczy, gdyż odbijają promienie słoneczne. Modne okulary przeciwsłoneczne 2017 to także oprawki z tak zwaną poprzeczką. Tutaj kształty mogą być rożne, zatem takie oprawki możemy znaleźć dla siebie bez względu na kształt twarzy. Szczególnie nowocześnie, a jednocześnie awangardowo będą wyglądać okulary ze złotą poprzeczką. W tym sezonie do łask wracają również bardzo zmysłowe i eleganckie okulary„kocie oczy”, a także okrągłe oprawki, tzw. lenonki. Wiele kobiet decyduje się również na duże, zakrywające pół twarzy okulary w stylu oversized. Ciągle modne są też wywodzące się z lat 80-tych aviatary. Jeśli chodzi o kolor szkieł to im będą one ciemniejsze, tym lepiej. Wiele kobiety dobiera je też często pod kątem innych dodatków np. torebki czy butów. Coraz więcej zwolenników zyskują cieniowane szkła „ombre”, które wyglądają niezwykle efektownie i świetnie się sprawdzą jako element nadający wyraźniejszego akcentu naszej stylizacji.

Decydując się na któryś z powyższych modeli warto przede wszystkim sprawdzić, jaki kształt okularów najbardziej pasuje do naszej twarzy. Osoby drobne nie powinny np. wybierać zbyt dużych oprawek, osoby z twarzą okrągłą powinny ją nieco wydłużyć i wyszczuplić, wybierając okulary o prostym kwadratowym lub prostokątnym kształcie i grubych zausznikach. Przy twarzy kwadratowej lub prostokątnej świetnie sprawdzą się okulary okrągłe lub kocie. Idealnym rozwiązaniem dla twarzy trójkątnej są z kolei zaokrąglone tzw. patentki czyli okulary bez oprawek wokół szkieł. Żeby zmierzyć okulary nie trzeba iść osobiście do salonu optycznego. Na edel-optics.pl można to zrobić za pomocą specjalnego narzędzia Virtual Mirror, które umożliwia przymiarkę okularów online. Wystarczy tylko skorzystać z kamerki internetowej lub wgrać swoje zdjęcie i już można zobaczyć, czy dany model okularów nam pasuje, czy lepiej poszukać czegoś innego. Alternatywnie można skorzystać z możliwości bezpłatnego zwrotu towaru i przetestować okulary w domu.

Moda modą jednak najważniejsze to pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne muszą być przede wszystkim dobrej jakości, aby właściwie chroniły nasze oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, które przedostając się do oka, mogą być przyczyną wielu chorób. Dlatego, gdy słońce mocno świeci, powinniśmy nosić odpowiednio przyciemnione szkła z filtrem co najmniej 400. Okulary warto też dostosować do naszego stylu życia, jedne modele będą wygodniejsze dla osoby, która prowadzi samochód czy intensywnie uprawia sport, a inne sprawdzą się lepiej np. jako dodatek do eleganckich stylizacji.