Home Lifestyle Jaki samochód dla kobiety?

Jaki samochód dla kobiety?

27265273_153862175402884_1416482289_o

Wydawałoby się, że wybór auta może być jednym z trudniejszych, jakie napotkamy. W końcu to inwestycja na lata. Niezależnie od tego, który komis samochodowy odwiedzimy, czy zdecydujemy się na poleasingowe czy używane – problem zawsze jest ten sam. Które byłoby najlepszym wyborem dla kobiety?

Ekonomiczna jazda

Grunt to odpowiedni silnik. Jeśli ograniczamy się do jazdy po mieście, dlaczego mielibyśmy inwestować w 2.0-litrowy, którego spalanie odbije się na naszym domowym budżecie? Na rynku sporo jest dużo mniejszych jednostek. O połowę mniejszy 1.0 zapewnia moc rzędu 60 do 80 koni mechanicznych, co w zupełności wystarczy do jazdy po mieście. Ekonomicznie, nie oznacza powoli. Nie musimy bać się przyspieszenia. Miejskie auta są małe i zwinne.

Zobacz propozycję 5 samochodów używanych dla kobiet na Noweuzywane.eu

Koniec kłopotów z parkowaniem

Ekonomia to nie tylko pojemność silnika. Małe auto pozwoli nam znacznie szybciej znaleźć właściwe miejsce na parkingu, oszczędzając najpierw benzynę, a potem czas, którego potrzebujemy, by przejść do celu pieszo, jeśli okaże się, że ostatnie wolne miejsce znalazło się ulicę dalej. W przypadku supermarketów nie jest to duży problem – ich spore parkingi stworzone są do tego, by pomieścić ogromne ilości samochodów w godzinach szczytu. Co jednak z miejscami pod urzędem? Szkołą? Gdy odbieramy dzieci z przedszkola, liczy się przede wszystkim czas. Musimy przecież jeszcze wrócić do domu, ugotować obiad, a może za chwilę jechać do pracy. Im szybciej znajdziemy się w miejscu docelowym, tym więcej czasu zaoszczędzimy. A czas to pieniądz.

Użyteczność ponad wszystko

Kobiety zwykle przywiązują większą wagę do praktycznego zastosowania auta niż mężczyźni. Interesują się przede wszystkim kosztem utrzymania i naprawy, a także pojemnością i bezpieczeństwem. Nie bez powodu skłaniają się w stronę marek japońskich, które słynną ze swojego praktycznego podejścia do designu i ergonomii wnętrza. Te marki właśnie opanowały w najwyższym stopniu produkcję aut miejskich, stawiając na jak najlepsze zagospodarowanie dostępnej im przestrzeni. Warto więc zwrócić na nie uwagę, jeśli pojawią się w odwiedzanym przez nas komisie samochodowym. Warto zwrócić uwagę na te, które będą pozostałością po flotach firmowych, czyli auta poleasingowe. Dlaczego? Zwykle są w lepszym stanie, wykorzystywane znacznie krócej niż przeciętne auto używane.

Kierując się tymi wskazówkami, z pewnością znajdziemy odpowiednie auto dla kobiety. Stawiając na praktyczne zastosowanie auta i jego ekonomiczność podczas jazdy, a także poza nią, z pewnością będziemy przez długi czas cieszyć się z nowego nabytku.