Home Design i wnętrze Jaka powinna być kobieca łazienka?

Jaka powinna być kobieca łazienka?

6

Wyposażenie łazienki dla kobiety, to  nie lada wyzwanie dla każdego projektanta wnętrz! Czego nie może zabraknąć w łazience by była funkcjonalna?
Nie od dziś wiadomo, że kobieta spędza w łazience znacznie więcej czasu, niż mężczyzna. I to nie z powodu, że kobiety sprzątają łazienki. Kobiety po prostu uwielbiają relaks i celebrację. Kobiety potrzebują również więcej miejsca na swoje kosmetyki i różne akcesoria.

Odpowiednie rozlokowanie mebli w łazience to podstawa! Mężczyzna potrafi praktycznie ograniczyć się do dezodorantu, pianki po goleniu, oraz kremu do twarzy, tak kobieta ma tych kosmetyków znacznie więcej. A wszystkie te kosmetyki trzeba gdzieś odpowiednio pochować, by nie były non stop na wierzchu.

Z pomocą tutaj przychodzą różnego rodzaju pojemniki i schowki. Jeśli chodzi o wyposażenie łazienki z ciekawych rozwiązań, podczas projektowania łazienki pod kobietę, może okazać się pojemnik na płatki kosmetyczne, albo prosty a zarazem funkcjonalny uchwyt na suszarkę, zamontowany obok lusterka.

Lustro z odpowiednim oświetleniem

Kobiety oprócz tego, że biorą kąpiel, również sporo czasu spędzają podczas robienia sobie makijażu. Aby robienie makijażu nie stanowiło problemu, ważny jest by w wyposażeniu łazienki znalazło się odpowiednio oświetlone lusterko. Światło zastosowane w łazience powinno być zbliżone swoim kolorem jak najbardziej do naturalnego. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie oświetlone zamontowana nad lusterkiem oraz po jego bokach. Projektanci powinni wiedzieć, żeby unikać zimnego światła LED-owego. Jeśli chodzi o lusterko, mamy jeszcze jedną propozycję – tzw. lusterko trójdzielne. Lusterko takie ma boczne panele, które są ruchome, przez co można regulować ich kąt.

Warto zakupić także bidet…

O higienę trzeba dbać! Wie o tym każdy z nas! Idealnym rozwiązaniem dla kobiet będzie tutaj zastosowanie bidetu. Gdyby jednak okazało się, że nie mamy w łazience miejsca na taki bidet, istnieje alternatywne rozwiązanie. Zamiast bidetu możemy rozglądnąć się w sklepie za deską myjącą. W Polsce to dopiero nowość, ale stają się coraz bardziej popularniejsze, więc prawdopodobnie w większych miastach nie powinno być problemu z ich zakupieniem.

Ostatecznie możemy też rozglądnąć się w internecie za tym produktem i uzupełnić wyposażenie łazienki właśnie o taką deskę myjącą.