Home Uroda Jak wyszczuplić twarz? Poznaj kilka niezawodnych sposobów!

Jak wyszczuplić twarz? Poznaj kilka niezawodnych sposobów!

wyszczuplanietwarzy

Zbyt okrągła twarz i podwójny podbródek to wbrew pozorom nie tylko problem osób zmagających się z nadwagą czy otyłością. Na zmiany na naszej twarzy mogą mieć wpływ różnorodne czynniki – nie zawsze jest to sposób odżywiania, ale też wiek, stan gospodarki hormonalnej, sposób chodzenia czy pozycja spania. Czy możemy w jakiś sposób ,,odchudzić” swoją twarz? Podpowiadamy, jak wyszczuplić twarz makijażem, fryzurą, ćwiczeniami i zabiegami z zakresu medycyny estetycznej!

Dieta na wyszczuplenie twarzy?

Trudno znaleźć dietę, która miałaby na celu zmniejszenie wyłącznie objętości twarzy. Jeśli jednak mamy do czynienia nie tylko z podwójnym podbródkiem, lecz także lekką nadwagą, jak najbardziej warto przejść na ogólną, lekkostrawną dietę – to znaczy ubogą w produkty wysokoprzetworzone, zaś bogatą w warzywa, owoce, chude mięso, ryby czy zdrowe tłuszcze nienasycone. Warto też pić przynajmniej 2 litry wody dziennie i oczyszczające napary z ziół, aby uniknąć problemu zatrzymywania się wody w organizmie.

Jak schudnąć z podbródka? Ćwiczenia wyszczuplające twarz

Jeżeli chcemy pozbyć się podwójnego podbródka domowymi sposobami, poza właściwym odżywianiem, powinniśmy też rozpocząć ćwiczenia mięśni twarzy przed lustrem, które pomogą nam napiąć skórę w tym rejonie. Ćwiczenia te powinny przyjąć formę głośnego wymawiania samogłosek, szerokiego uśmiechania się, wypełniania ust powietrzem, odchylania głowy do tyłu, oklepywania podbródka szorstką rękawicą i wyciągania języka najdalej, jak potrafimy. W związku z tym, że wadliwa postawa, garbienie się, częste chodzenie z opuszczoną głową czy spanie na kilku poduszkach i opieranie głowy na klatce piersiowej może również zmniejszać sprężystość mięśni i rozrastanie komórek tłuszczowych w tkankach, należy unikać tych czynności i dbać o prawidłową postawę ciała zarówno w ciągu dnia, jak i nocy.

Wyszczuplanie twarzy – zabiegi medycyny estetycznej

Bardzo często, pomimo dobrych chęci i wielu starań, nie jesteśmy w stanie dokonać spektakularnych zmian w wyglądzie swojej twarzy – zadanie to jest szczególnie utrudnione u kobiet w wieku menopauzalnym, u których podwójny podbródek jest efektem zmian hormonalnych i procesu starzenia skóry. Wtedy z pomocą przychodzą nam zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest Vaser Lipo – nowoczesna, małoinwazyjna i sprawdzona metoda usuwania zbędnego tłuszczu oraz ujędrniania skóry ultradźwiękami, z której możemy skorzystać w Klinice Miracki w Warszawie. Pozwala usunąć nadmiar tłuszczu, który tworzy podwójny podbródek, i obkurczyć skórę, a dodatkowo wykorzystać pobrany tłuszcz do modelowania innych miejsc na ciele, np. pośladków czy piersi. To doskonała alternatywa dla tradycyjnej liposukcji, która wiąże się z mniejszymi bądź większymi skutkami ubocznymi.

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Niedoskonałości na swojej twarzy możemy również zatuszować przy pomocy modnej w ostatnim czasie techniki konturowania twarzy. Niezbędne będą przede wszystkim dwa kosmetyki – bronzer i rozświetlacz. Kosmetyk brązujący powinniśmy nałożyć po obu stronach żuchwy, w linii pod kością policzkową oraz po bokach czoła, aby osiągnąć efekt optycznego wyszczuplenia twarzy. Rozświetlacz natomiast warto nałożyć przede wszystkim na środku czoła, nad kością policzkową, na całej długości nosa oraz najbardziej wystającym fragmencie brody, by wyeksponować atuty swojej urody i nieco ,,wyciągnąć” twarz.

Fryzury wyszczuplające twarz

Przy okazji kolejnej wizyty u fryzjera, warto też skonsultować z profesjonalistą wykonanie fryzury wyszczuplającej twarz. Taki efekt może przynieść, np. warstwowe cieniowanie włosów, asymetryczny bob czy delikatna grzywka (krótsza po środku i dłuższa po bokach). Doświadczony fryzjer na pewno też doradzi nam, jak na co dzień układać włosy, żeby twarz była optycznie szczuplejsza.