Home Kariera i rozwój Jak wypromować mobilny gabinet kosmetyczny?

Jak wypromować mobilny gabinet kosmetyczny?

Close-up of beautician painting a woman's nails with a brush in

W ciągu kilku ostatnich lat w Polsce nastąpił prawdziwy boom na różnego rodzaju usługi kosmetyczne. Dlatego też gabinety i salony kosmetyczne wyrastają jak grzyby po deszczu i to nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach czy nawet na wsiach. Przy tak dużej konkurencji bardzo trudno jest zaistnieć nowo powstałym gabinetom kosmetycznym i pozyskać swoje grono klientek. Kluczową rolę w tym wypadku odgrywa właściwa promocja. Jak zatem zareklamować swój gabinet kosmetyczny i skutecznie zawalczyć o klienta?

Mobilny gabinet kosmetyczny – alternatywa nie tylko dla klientek, ale też kosmetyczek

Zanim przejdziemy do skutecznej promocji usług kosmetycznych, przyjrzyjmy się bliżej nowemu trendowi z tej branży, a mianowicie mobilnym gabinetom kosmetycznym. Mobilne gabinety kosmetyczne stanowią silną konkurencję dla tych stacjonarnych, a to przede wszystkim ze względu na elastyczne godziny pracy i mniejsze koszty działania.

Taka forma usług kosmetycznych skierowana do pań, które chcą pozwolić sobie na odrobinę relaksu i regenerację sił we własnym domu. Najczęściej profesjonalne mobilne gabinety kosmetyczne oferują pełen zakres usług – kompleksową kosmetykę twarzy i całego ciała i wykorzystują do tego wysokiej jakości preparaty oraz sprzęt kosmetyczny. A zatem pod względem jakości nie powinniśmy doświadczyć różnicy między mobilnym a tradycyjny gabinetem kosmetycznym.

Mobilny gabinet kosmetyczny – jakie są jego wady i zalety?

Taka forma usług kosmetycznych ma oczywiście swoje wady, jak i zalety.

1. Mobilna kosmetyczka nie ma specjalnego lokalu, w którym mogłaby wykonywać różne zabiegi. Nie ma więc problemów z najmem lokalu i związanych z tym dodatkowymi kosztami. Nie mniej jednak, by móc zaoferować swoim klientkom profesjonalne zabiegi, zobowiązana jest dojeżdżać do nich na własną rękę wraz z niezbędnymi akcesoriami. Musi więc posiadać prawo jazdy oraz własny samochód, i to w odpowiednich gabarytach.

2. A jak to jest w przypadku dokumentów i zezwoleń? Otóż działalność mobilna nie wiąże się ze szczególnie skomplikowanymi procedurami, a wręcz przeciwnie. Na początku musimy złożyć stosowne dokumenty (do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – mieści się w Urzędzie Gminy), by móc ubiegać się o otworzenie własnej, jednoosobowej działalności gospodarczej. Oczywiście w takim wniosku trzeba zaznaczyć opcję mobilnej lokalizacji, a to spowoduje, że firma nie będzie zarejestrowana na żaden stały adres. W tym przypadku nie wymagane jest też posiadanie przez właściciela wykształcenia kosmetycznego, a to z pewnością znacznie ułatwia cały proces. Taki salon kosmetyczny nie wymaga również pozwoleń od sanepidu, bo zabiegi będą wykonywane w domu klientów.

3. Jeśli chodzi o koszty związane z zakupem profesjonalnego sprzętu, to w obu przypadkach są one porównywalne. W przypadku gabinetu mobilnego głównym wydatkiem, poza niezbędnymi produktami, jest zakup składanego i przenośnego fotela kosmetycznego (około 1000 zł). Oczywiście trzeba też zainwestować w odpowiednią odzież (np. fartuch medyczny), która będzie subtelną i elegancką wizytówką, a do tego ochroni nasze ubranie przed ewentualnymi zabrudzeniami. Zazwyczaj posiada też duże, praktyczne kieszenie, które ułatwiają pracę.
Każda działalność na początku wymaga zainwestowania, dlatego warto starać się o różnego rodzaju dotacje, np. z Urzędu Pracy.

Skuteczna reklama, czyli jak wypromować mobilny gabinet kosmetyczny?

Gdy mamy już mobilny gabinet kosmetyczny musimy go jakość wypromować, aby w ogóle nasze potencjalne klientki dowiedziały się, że istniejemy i że warto nawiązać z nami współpracę. W dzisiejszych czasach najlepszą reklamą jest internet, gdzie pozyskuje się największą rzeszę klientów. Każda reklama (ta internetowa także) powinna być przede wszystkim efektywna, dlatego należy ją odpowiednio skierować do swojej grupy docelowej. Dlatego też warto udzielać się na forach kosmetycznych i reklamować na portalach branżowych, czyli tam gdzie wchodzą osoby poszukujące usług kosmetycznych.

Jednym z najlepszych serwisów internetowych do promocji swoich usług z zakresu beauty jest kuuma.pl., na którym umieszczane są oferty o charakterze mobilnym i skierowane są do klienta poszukującego usług w takiej właśnie formie.

Kuuma.pl – najlepszy sposób na wyprawowanie mobilnego gabinetu kosmetycznego

Kuuma.pl to nowoczesny serwis internetowy, na którym można zamówić mobilne usługi z całej branży beauty (mobilną kosmetyczkę, makijażystkę, manicurzystkę, pedicurzystkę, fryzjera, masażystę, trenera personalnego, stylistykę, dietetyka, a nawet fotografa) z całej Polski w jednym miejscu i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Oferty można przeglądać w bardzo łatwy sposób, dzięki intuicyjnej wyszukiwarce, a pozyskane wyniki bez problemu daje się posegregować według opinii klientów, lokalizacji, popularności, kosztów dojazdu, minimalnej wartości zamówienia czy chociażby alfabetycznie.

Dzięki stronie kuuma.pl bez problemu znajdziemy specjalistów z zakresu zdrowia i urody z całej Polski, oszczędzając przy tym czas, pieniądze oraz życiową energię. Oferty tutaj zamieszczone mają charakter mobilny, a więc skierowane są do osób, które z jakichś powodów nie mogą bądź nie chcą korzystać z usług stacjonarnych gabinetów kosmetycznych lub fryzjerskich czy innych salonów.

Kuuma.pl to poczytny portal, z którego korzysta coraz więcej osób, a zatem warto na nim się zareklamować, by zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów. Na tej stronie internetowej promują się tylko osoby świadczące mobilne usługi i klient poszukujący tego typu usług z pewnością będzie tutaj zaglądał. Tak więc, jeśli chcesz rozreklamować swój mobilny gabinet kosmetyczny to kuuma.pl jest idealnie stworzona dla Ciebie.

Przy promocji gabinetu kosmetycznego, w tym również mobilnego, bardzo ważny jest prawidłowy i świadomy marketing. Nie można jednak zapominać, że najlepszą formą reklamy jest zadowolony klient. Zawsze dbajmy zatem o jakość naszych usług, by było one świadczone na jak najwyższy poziomie.