Home Uroda Jak wybrać pędzle do makijażu?

Jak wybrać pędzle do makijażu?

pedzle-do-makijazu-4

Wykonywanie makijażu za pomocą palców lub pacynek dołączonych do kosmetyków odchodzi do lamusa. By rzeczywiście wyglądać profesjonalnie, nawet bez pomocy wykwalifikowanej wizażystki, trzeba mieć nie tylko dobre kosmetyki, ale także zastaw pędzli do makijażu. Jak je wybrać? Które są naprawdę niezbędne?

Podstawowy zestaw

Podstawowe pędzle do makijażu twarzy to: pędzel do podkładu, do pudru, do bronzera i do różu. Ewentualnie można zakupić także produkt do nakładania rozświetlacza. Oczywiście panie, które pomijają któryś z etapów makijażu, na przykład nie używają różu, nie muszą kupować sprzętu specjalnie do tego celu. Właśnie dlatego pędzle do makijażu najlepiej kupować pojedynczo, nie zaś w zestawach.

Podobnie jest, jeżeli chodzi o pędzelki do makijażu oczu. Na pewno warto mieć produkt do nakładania cieni, rozcierania ich i pędzel do eyelinera. W zestawie zaś może być tych akcesoriów nawet 20 do samego makijażu oka. Oczywiście więcej pędzli się przyda, ponieważ te aktualnie używane trzeba myć, jednakże chodzi o to, by zakupić tylko po dwa akcesoria każdego rodzaju.

Czym kierować się kupując pędzle?

Ogromny wybór pędzli do makijażu na rynku sprawia, że może być trudno dokonać doboru. Na przykład, czy lepsze będą produkty z włosia naturalnego czy też syntetyczne? Okazuje się, że pędzelki z włosia sztucznego mają więcej zalet, ponieważ nie uczulają, a także nie pochłaniają kosmetyków płynnych.

Kolejna sprawa to jakość i materiał wykonania trzonka. Zarówno plastikowe jak i drewniane są trwałe, a nawet pewna zaleta przemawia na korzyść tych z tworzywa sztucznego, ponieważ nie pleśnieją jeżeli będą poddane działaniu wilgoci. Ważne, by trzonek był solidny i dobrze leżał w dłoni. Oczywiście pędzle z trzonkami drewnianymi wyglądają bardziej elegancko.

Cena- czy ma znaczenie?

Generalnie można powiedzieć, że tak, co nie znaczy, że trzeba wybierać pędzle z najwyższej półki. Te przeznaczone są w zasadzie dla wizażystów. Nieraz cena produktu jest wysoka ze względu na to, że pędzle do makijażu zaprojektował jakiś celebryta.

Średnia półka cenowa, gdzie koszt jednego pędzla to około 20-40 zł, to najlepsza opcja. Takie produkty posłużą przez wiele lat, jedynie trzeba uważać, by woda nie dostała się pod skuwkę, ponieważ w innym wypadku się rozkleją.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały znalezione na kosmetykizameryki.pl