Home Uroda Jak wybrać odpowiedni podkład do twarzy?

Jak wybrać odpowiedni podkład do twarzy?

Jak wybrać odpowiedni podkład do twarzy?

Wybranie idealnego podkładu to nie lada wyzwanie. Wiele pań ma z tym problem, przez co stosuje zbyt jasny bądź zbyt ciemny kosmetyk. Wygląda to sztucznie i bardzo nieestetycznie. Warto sięgać po lekkie kosmetyki, które dostosowują się do koloru twarzy, jak np. Affinitone podkład od Maybelline. Niewielka różnica w odcieniu nie zaszkodzi tu make-upowi.

Wybranie odpowiedniego podkładu do twarzy wcale nie jest łatwe. Szczególnie, że tych kosmetyków są w drogeriach setki, a nie zawsze osoby tam pracujące są w stanie doradzić odpowiedni produkt. Jedno jest pewne – ozdobna buteleczka nie jest wyznacznikiem tego, że jej zawartość nada się do makijażu danej osoby. Obecnie na rynku jest wiele preparatów, które dopasowują się do skóry, nawet gdyby odcień był zbliżony, a nie idealnie wybrany (taka formuła jest np. w Affinitone – podkład ten ma 7 różnych odcieni, jeśli jednak nie trafimy w sedno, to nie będzie takiego problemu).

Musisz dobrać odpowiedni odcień

By dobrać odpowiedni odcień podkładu, koniecznie trzeba ocenić kolor i zarazem stan swojej skóry. Nieco inne wymagania będzie miała skóra sucha, a inne – tłusta. W tym drugim przypadku koniecznie trzeba sięgać po kosmetyki matujące, wówczas unikniemy efektu święcącej się twarzy.

Mało kto może pochwalić się idealnie gładką cerą. Prawie każdy zmaga się z jakimiś niedoskonałościami. Dlatego kluczowe jest, by wybrany kosmetyk je maskował, ale jednocześnie nie tworzył efektu maski. W tym przypadku również warto przetestować Affinitone Podkład, nie tylko jest kryjący, ale dzięki olejkowi arganowemu świetnie dopasowuje się do odcienia skóry i nawilża ją. Aczkolwiek ten specyfik lepiej sprawdzi się w przypadku cery suchej, aniżeli tłustej – olej bowiem chroni przed odwodnieniem i wysuszeniem.

Jak dobierać odcień?

Warto przyłożyć do twarzy białą kartkę, by ocenić, czy mamy skórę w chłodnym czy ciepłym odcieniu. Gdy cera będzie miała lekko różowawy czy błękitny odcień, oznacza to, że mamy do czynienia z pierwszym rodzajem cery. Skóra o ciepłym odcieniu, w porównaniu z kartką będzie wydawała się złota lub złotawa, wówczas najlepiej sięgnąć po podkłady z żółcią i brązem. W przypadku chłodnej cery lepiej sprawdzą się kosmetyki beżowe i lekko różowe.

Kupując podkład najlepiej nałożyć go na żuchwę, w drogeriach każdy ocień powinien mieć tester. Najlepiej jest wytypować trzy, które naszym zdaniem będą zbliżone do koloru naszej cery. Wszystkie wklepujemy. Następnie oceniamy, który z nich tworzy jak najbardziej naturalny i niewidoczny efekt. Warto też podejść do okna, bowiem w sztucznym świetle trudniej dobrać najlepszy kolor. Affinitone podkład od Maybelline zawiera dodatkowo unikalną formułę – pigmenty HD. Doskonale wtapiają się one w skórę, dzięki czemu lepiej dopasowują się do odcienia skóry, nie tworząc efektu maski.