Home Lifestyle Jak wybrać dobry kalkulator OC?

Jak wybrać dobry kalkulator OC?

porowneo-pl-01

Chcesz kupić tanie ubezpieczenie OC? Skorzystaj z dobrego kalkulatora OC, który szybko obliczy wysokość składek w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jak jednak wybrać dobry kalkulator OC, w którym znajdziemy najlepszą ofertę?

Większości kierowców zależy na tym, aby za ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) zapłacić jak najmniej. W tym przypadku nie zawsze opłaca się być lojalnym klientem, ponieważ zdarza się, że lepszą ofertę posiada konkurencja.

Jak jednak wyszukać polisę OC, która będzie rzeczywiście cechowała się niską ceną oraz będzie spełniała inne nasze wymagania? Dzisiaj to znacznie prostsze niż kiedyś – wystarczy tylko dostęp do Internetu, aby szybko i wygodnie wybrać najkorzystniejszą ofertę wśród ubezpieczycieli. W tym celu bardzo pomocny będzie kalkulator OC on-line, z którego możemy skorzystać samodzielnie.

Czym dokładnie jest kalkulator OC? Czy kalkulator OC jest tym samym, co porównywarka OC? Jak wybrać najlepszy kalkulator OC, który podliczy dla nas precyzyjnie wysokość polisy ubezpieczeniowej?

Kalkulator OC – co to jest?

Kalkulator OC to proste w obsłudze narzędzie on-line, dzięki któremu można w kilkanaście minut obliczyć wysokość obowiązkowej polisy komunikacyjnej OC, która musi posiadać każdy kierowca.

Aktualnie kalkulator OC to bardzo popularne narzędzie, które pozwala nam na łatwe wyszukanie najtańszego ubezpieczenia i zmniejszenie kosztów jego wykupu – bez konieczności wychodzenia z domu, ponieważ wszystko możemy sprawdzić on-line.

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo stron z kalkulatorami OC. Wystarczy, że wpiszemy do wyszukiwarki słowa „kalkulator OC”, aby przekonać się, że adresów jest mnóstwo. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy kalkulator ubezpieczeniowy on-line rzeczywiście jest godny polecenia. Jak wybrać ten najlepszy?

Kalkulator OC czy porównywarka OC – co wybrać?

Terminy takie jak „kalkulator OC” bardzo często stosowane są zamiennie z „porównywarką OC”. Czy to to samo?

Warto wskazać, że kalkulator OC nie jest tym samym, co porównywarka OC. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z mniej skomplikowanym formularzem, który bazuje tylko na podstawowych informacjach lub posiada gotowe wyliczenia dla modelowego klienta, dlatego też prezentowane przez nią wyniki nie zawsze są reprezentatywne.

Kalkulator OC to już bardziej precyzyjne narzędzie, które przygotowuje dokładną kalkulację na podstawie rzeczywistych ofert dostępnych u ubezpieczycieli. Chociaż skorzystanie z niego na ogół trwa nieco dłużej niż z porównywarek, to jednak pozwala on na dobranie najlepszej polisy, która będzie cechowała się niską ceną oraz atrakcyjnymi warunkami.

Dobry kalkulator OC – czyli jaki?

Wybór odpowiedniego kalkulatora OC jest niemalże tak samo ważny, jak wybranie odpowiednie polisy ubezpieczeniowej.

Nie każdy kalkulator liczący wysokość OC jest w stanie zaproponować swoim użytkownikom dostęp do aktualnych, pełnych i rzetelnych danych. Zdarza się, że poszukiwacz taniej polisy nie otrzymuje informacji o niektórych polisach ubezpieczeniowych lub obowiązujących obecnie promocjach albo okazuje się, że inny kalkulator OC wylicza wysokość ubezpieczenia na jeszcze niższym poziomie.

Zatem, czym powinien charakteryzować się dobry kalkulator OC, z którym znalezienie odpowiednie polisy będzie jeszcze łatwiejsze?

Cechy dobrego kalkulatora OC:

  • zawiera oferty wszystkich sprawdzonych firm ubezpieczeniowych

  • nie posiada skomplikowanych, czasochłonnych w wypełnianiu formularzy

  • na bieżąco aktualizuje informacje dotyczące polis ubezpieczeniowych

  • nie faworyzuje konkretnych ubezpieczycieli – przedstawione oferty przedstawia według kryteriów użytkownika

  • nie wymaga opłat, na przykład wysłania wiadomości SMS, by zobaczyć wyniki

  • w czytelny i przystępny sposób prezentuje zestawienie polis

  • umożliwia użytkownikom skorzystanie z pomocy telefonicznej

  • zawiera pomocne porady dla użytkowników

Aby wyszukać najkorzystniejszą ofertę, można zatem wypróbować kilka różnych kalkulatorów ubezpieczeniowych – dzięki temu można sprawdzić, który z nich rzeczywiście jest w stanie zaproponować najbardziej atrakcyjne polisy ubezpieczeniowe OC. Można też od razu postawić na sprawdzone kalkulatory, na przykład na Porowneo.pl.

Szukasz dobrego kalkulatora OC? Sprawdź Porowneo.pl!

Jeśli także chcesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia OC i znaleźć dla siebie najlepszą polisę OC, wybierz Porowneo.pl. To serwis internetowy pozwalający na porównanie różnych polis ubezpieczeniowych, w tym także ubezpieczeń komunikacyjnych OC.

Korzystanie z serwisu Porowneo.pl jest bardzo proste – wystarczy tylko wpisać do formularza wymagane informacje o samochodzie oraz o sobie jako kierowcy, aby znaleźć najtańsze ubezpieczenia komunikacyjne wśród ofert polskich ubezpieczycieli.

Z serwisem Porowneo.pl można porównać ceny nie tylko ubezpieczenia OC, ale również polisy Autocasco (AC), Assistance oraz ubezpieczenia NNW, aby wykupić kompletny pakiet ochronny dla kierowcy i jego samochodu. Sprawdź już teraz tanie polisy wraz z Porowneo.pl!