Home Uroda Jak uzyskać idealny blond? Trwała koloryzacja z L’Oreal.

Jak uzyskać idealny blond? Trwała koloryzacja z L’Oreal.

Fot.:shutterstock

Włosy blond to najpopularniejszy kolor włosów wśród Polek. Jednak uzyskanie Idealnego odcieniu blondu udaje się niewielu. Nieprofesjonalne farby do włosów sprawiają, że kolor wygląda nienaturalnie i kiczowato. Dodatkowo, farby te często niszczą strukturę włosów sprawiając, że stają się cienkie, słabe i łamliwe. Decydując się na koloryzację, lepiej wybrać kosmetyki stworzone przez specjalistów. Koloryzacja z L’Oreal to gwarancja uzyskania idealnego blondu oraz niezawodna ochrona włosa przed zniszczeniem.

Jak dobrać odcień blondu?

Jasne włosy pasują do typu urody większości Polek. Jednak wybór odcieniu to już inna kwestia. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się jaki odcień blondu będzie dla ciebie najkorzystniejszy. Istnieją dwie podstawowe zasady, które mogą ci w tym pomóc

Jeśli posiadasz ciepły typ urody, wybieraj kolory złote, miodowe, rudawe i wpadające w brąz. Będą one wyglądać naturalnie i podkreślą twoje atuty. Skąd wiadomo, że typ urody jest ciepły? Świadczy o tym beżowy, brzoskwiniowy odcień cery, niekiedy ozdobionej piegami oraz oczy w różnych tonach brązu i zieleni.
Jeśli twój typ urody jest zimny, lepszym wyborem będzie odcień platynowy i popielaty. Typ zimny charakteryzuje jasna, porcelanowa barwa cery oraz szare i niebieskie odcienie koloru oczu.

Samodzielne określeni idealnego odcieniu blondu może być problematyczne. Aby uniknąć pomyłki, warto skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera, który oceni jaki kolor najlepiej podkreśli naszą urodę.

Koloryzacja trwała czy nietrwała?

Trwała koloryzacja jest znacznie skuteczniejsza niż stosowanie zmywalnych farb. Profesjonalne farbowanie włosów pod okiem fachowca daje gwarancję uzyskania wymarzonego odcienia. Nietrwała koloryzacja zwiększa ryzyko wpadki – bardzo rzadko udaje się uzyskać kolor widoczny na pudełku farby. Poza tym, w przypadku koloryzacji trwałej istnieje znacznie więcej dostępnych odcieni – zwłaszcza dla blondynek. Umożliwia ona również skuteczniejsze pokrycie siwych włosów.

Jak wybrać farbę do włosów?

W wyborze idealnej farby najlepiej skonsultować się z ekspertem- zwłaszcza jeśli chodzi o koloryzację permanentną. Fryzjerzy z L’Oreal dokonują kompleksowej oceny włosów oraz typu urody klienta i dobierają idealny kosmetyk zgodnie z jego oczekiwaniami. Wśród bogatej oferty profesjonalnych farb do trwałej koloryzacji są m.in:

Majiblond. Pozwala uzyskać zarówno chłodne i surowe, jak i ciepłe i rozświetlone odcienie blondu. Efekt rozjaśnienia sięga nawet do 4 i ½ poziomów. Majiblond pomaga też w maskowaniu siwych włosów.
Majirel High Lift. Użyta przez kolorystę z L’Oreal, umożliwia płynne przejście do jasnego blondu nawet u osób z ciemnym brązem. Majirel to również pełna gama odcieni – od chłodnych po karmelowo-złociste. Podobnie jak Majiblond, rozjaśnia do 4 i 1/2 poziomów.
Majirel Cool Cover. Pozwala na osiągnięcie jednolitego, chłodnego koloru. Pokrywa 70-100% siwych włosów i rozjaśnia o 2-3 poziomy.
Majirel. Całkowicie pokrywa siwe włosy i rozjaśnia o 2-3 poziomy.

Profesjonalna koloryzacja

Samodzielna zmiana koloru w zaciszu domowym nigdy nie zapewni takich efektów jak wizyta w dobrym salonie fryzjerskich. Dlaczego? Kluczową kwestią są profesjonalne kosmetyki. Tylko one są w stanie zapewnić prawdziwą trwałość koloru i co najważniejsze – chronić włosy przed zniszczeniem. Popularne farby często sprawiają, że włosy stają się suche i matowe. Po koloryzacji z L’Oreal, stają się natomiast jedwabiste i lśniące. Ponadto, dzięki stosowanej w salonach technologii włosy są bardziej odporne na blaknięcie koloru i utratę połysku. Doświadczony fryzjer wie jak dokładnie odmierzyć proporcje kosmetyku, tak aby całkowicie spełnić oczekiwania klienta. Jeśli naprawdę zależy nam na uzyskaniu idealnego i trwałego koloru, oddajmy się w ręce specjalisty.