Home Uroda Jak utrzymać opaleniznę po solarium?

Jak utrzymać opaleniznę po solarium?

1298d732a7af0e83c20d107f97bdcced

Każdy kto korzysta z opalania w solarium jak i tradycyjnie na słońcu chce aby uzyskana opalenizna utrzymała się na skórze jak najdłużej. Niekiedy bardzo trudno jest się opalić. Wszystko zależy od skóry, która u każdego człowieka może w inny sposób reagować na promieniowanie.

Opaleniznę można zatrzymać na dłużej w odpowiedni sposób pielęgnując skórę.

Zabiegi pielęgnacyjne zacząć należy jeszcze przed opalaniem. Skóra powinna być właściwie przygotowana na przyjęcie promieniowania. Czy promieniowanie w solarium różni się od promieniowania słonecznego?

Otóż w obu tych przypadkach mamy do czynienia z promieniowaniem UVA (słońce dodatkowo emituje promieniowanie UVB).

Co to właściwie jest promieniowanie?

Promieniowanie jest to strumień fal elektromagnetycznych a także cząstek elementarnych (promieniowanie korpuskularne). To one docierają do ziemi ze Słońca.

Promieniowanie ultrafioletowe czyli UV można podzielić na trzy różne części czyli UVA, UVB, UVC w zależności od długości fali.

Najmniejszy zasięg ma promieniowanie UVC. Dzięki warstwie ozonowej nie dociera do powierzchni ziemi. Jeśli jednak warstwa ozonowa ulegnie przerzedzeniu wówczas nawet niedługi kontakt tego promieniowania spowoduje oparzenie słoneczne.

Promieniowanie UVB, które jest bardziej znane niż UVC ma wpływ na opaleniznę na skórze. Najwięcej promieniowania UVB na półkuli północnej jest w lecie, wtedy bowiem, kiedy ziemia jest bliżej słońca co powoduje, że większa ilość promieniowania UVB dociera do powierzchni ziemi. Zimą, kiedy ziemia oddalona jest bardziej od słońca, promieniowania UVB dociera mniej więc trudniej jest uzyskać opaleniznę.

Promieniowanie UVA w przeciwieństwie do UVB dociera do nas nawet przez cienkie ubranie czy szklana szybę w oknie bądź w samochodzie. Ten rodzaj promieniowania obecny jest przez cały rok. Dociera do nas nawet w dni pochmurne. Stanowi 95% promieniowania ultrafioletowego w ogóle docierającego do powierzchni ziemi.

Promieniowanie UVA wywołuje dużo szybszy efekt opalenizny niż w przypadku promieniowania UVB. Opalenizna powstaje niemal natychmiastowo po wizycie w solarium. Promieniowanie UVA daje dosyć nietrwały efekt opalenizny. W zasadzie UVA przyciemnia jedynie pigment w naskórku. Wnika ono jednak głęboko w skórę powodując foto starzenie.

Opalenizna zdobyta w wyniku opalania promieniowaniem UVA nie utrwalona w odpowiedni sposób szybko zaniknie. Dlatego też warto po wizycie w solarium zastosować odpowiednie kosmetyki, których zadaniem jest przedłużenie i dodatkowe przyciemnienie opalenizny.

Kosmetyki powinny być przeznaczone specjalnie do używania w solarium. Należy dobierać je odpowiednio do swojej karnacji.

Na rynku dostępnych jest szereg kosmetyków, które zarówno przyśpieszą zdobycie upragnionego koloru skóry, zwiększą intensywność, jak również utrwalą zdobytą już opaleniznę, dzięki czemu będzie można rzadziej korzystać z wizyt w solarium.

balsam-po-opalaniu-utrwalajacy-i-przedluzajacy-opalenizne-calm-200ml

Specjalne kosmetyki przeznaczone do użytku po wizycie w solarium zawierają w swoim składzie składniki, które będą stymulowały proces opalania. Niekiedy odczuć to można jako mrowienie, czy szczypanie, ponadto pojawia się uczucie ciepła. To znaczy, ze dany preparat działa na skórę. W efekcie zastosowania takiego preparatu poprawia się krążenie zapewniające dotlenienie skóry i pobudzające proces opalania. Po użyciu odpowiedniego preparatu skóra może być lekko zaczerwieniona natomiast uczucie mrowienia mija dość szybko.

Opaleniznę uzyskaną w solarium utrwalić można również stosując specjalne bronzery, czyli kosmetyki z substancjami chemicznymi bądź naturalnymi pogłębiającymi odcień opalenizny. Dodatkowo zawierają one substancje łagodzące, nawilżające skórę. Częstymi składnikami bronzerów są karoteny, witaminy E oraz C, koenzym Q10, ale także wyciąg z orzecha włoskiego, z aloesu, algi, czy również substancje takie jak DHA dodatkowo brązujące skórę.

Użycie odpowiednich kosmetyków po wizycie w solarium to gwarancja piękniejszej opalenizny na dłuższy czas. Kosmetyki po opalaniu można kupić na stronie sklep.soleo.pl. Kosmetyki Soleo zawierają wysokie stężenie składników aktywnych, mające silne właściwości regenerujące oraz nawilżające skórę.