Home Uroda Jak się pozbyć cellulitu? 5 najbardziej sprawdzonych sposobów

Jak się pozbyć cellulitu? 5 najbardziej sprawdzonych sposobów

1cellulit

Cellulit – odwieczna zmora kobiet. Tworzy nieestetyczne fałdy, grudki i zgrubienia. Przeciwnik, z którym trudno sobie poradzić, ale i na niego są sposoby. Jakie? Na początek zdradzimy, że wcale nie trzeba daleko szukać…

1. (nie)Zwykła woda

Nie bez powodu mówi się o niej „życiodajny eliksir” – to przecież z niej w większości składa się nasze ciało. Woda spełnia wiele ważnych funkcji, m.in. stymuluje procesy trawienne, reguluje temperaturę ciała, wzmacnia stawy, oczyszcza organizm z toksyn. Do tego należy również dołożyć zdolność do redukcji cellulitu. Niektórzy stwierdzą, że to zbyt proste, aby było prawdziwe. A jednak. Cellulit powstaje wtedy, gdy w organizmie nagromadzi się zbyt wiele toksyn. Regularne picie wody przyczynia się do wspomagania pracy nerek, które z kolei zdolne są do oczyszczania ciała z odpadów metabolicznych. Bez wody nerki nie będą funkcjonować efektywnie, a toksyny powodujące cellulit będą dalej zalegać.

2. Trochę ruchu

Cofnijmy się nieco w czasie i przypomnijmy sobie dziecięce zabawy z kołem hula hop. Miłe wspomnienia, prawda? A może by tak do nich powrócić? Hula hop to jedno z najbardziej popularnych, ale też najskuteczniejszych ćwiczeń, które możesz bez problemu wykonywać w domu. A więc: stań w lekkim rozkroku, ugnij nieco nogi w kolanach, przytrzymaj koło na wysokości talii i … działaj! Co ważne, to ćwiczenie uaktywnia zarówno brzuch, uda, jak i pośladki. Oprócz tego możesz zrobić również 25 „przytrzymywanych” przysiadów. Co to znaczy? Stan prosto, nogi rozstaw na szerokość bioder, następnie ugnij nieco kolana tak, jakbyś chciała usiąść na krześle, wytrzymaj tak przez 5 sekund i powróć do początkowej pozycji. To ćwiczenie dobrze jest wykonywać ze spiętymi pośladkami. Kolejne ćwiczenie wymaga położenia się na plecach (na twardym podłożu), wyprostowania nóg, następnie weź głęboki wdech, unieś i napnij pośladki na około 5 sekund. Później lekko je opuść, wydychając powietrze. Pośladki pozostaw napięte. Ćwiczenie powtórz 15 razy.

3. Peelingowe love

Wszystko, czego potrzebujesz, to … fusy po ulubionej kawie, cukier i olej kokosowy. Jeśli będziesz przechodzić koło apteki, możesz do tego zestawu dorzucić również algi (te w tabletkach trzeba po prostu rozgnieść łyżką na drobne kawałki). Dlaczego akurat te składniki? Ponieważ one najbardziej oddziałują na cellulitową skórę. Całość wystarczy wymieszać i zastosować bezpośrednio na ciało. Nic prostszego, prawda?

4. Moc szafranu

Szafran w postaci pręcików jest dość drogi, dlatego dobrze jest w to miejsce wybrać tabletki z wysokim stężeniem tej przyprawy. Jednym z najbardziej popularnych preparatów tego typu jest Bioxyn – głównie z uwagi na fakt, że zawiera szlachetny, silnie stężony szafran, pozyskiwany ręcznie z pręcika krokusa purpurowego w ciągu 7 najbardziej korzystnych dni w roku, kiedy kwiaty te uwalniają swe najcenniejsze właściwości. Tak więc, skład Bioxyn = cellulitowi na pohybel!

5. Szczotkowanie

Niektóre z Was zapytają: co takiego? A tymczasem masowanie ciała za pomocą szczotki z naturalnego włosia to skuteczny zabieg zapożyczony ze sztuki życia zwanej ajurwedą, który można wykonać samodzielnie, w zaciszu domowym. Nie dość, że dzięki wspomaganiu pracy układu limfatycznego przyczynia się do redukcji cellulitu, to jeszcze wpływa pozytywnie na wygładzanie i ujędrnianie skóry. W szczotkowaniu istotna jest technika – wszystkie ruchy należy wykonywać w kierunku serca. Taki masaż to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Drogie panie, z cellulitem da się walczyć. Ważne jednak, aby w stosowaniu powyższych zabiegów antycellulitowych zachować regularność – wtedy będą one przynosić pożądane efekty.