Home Uroda Jak przygotować twarz do makijażu?

Jak przygotować twarz do makijażu?

Healthy fresh girl removing makeup from her face with cotton pad. Beauty woman cleaning her face with cotton swab pad isolated on grey background. Skin care and beauty concept.

Gdy wstajemy rano, skóra potraktowana wieczorem porcją odżywczego kremu na noc powinna wyglądać promiennie i świeżo. Aby utrzymać ten efekt oraz dodatkowo upiększyć ją makijażem, warto zastosować kilka zabiegów porannej toalety, w których główną rolę odgrywać będzie tonik do twarzy bez alkoholu. Jak powinno wyglądać przygotowanie twarzy do wykonania makijażu?

Dokładne oczyszczenie i tonik do twarzy bez alkoholu

Przez całą noc skóra miała szansę, by wchłaniać składniki odżywcze pochodzące z kremu, a także regenerować się w zaciemnionej sypialni podczas snu. Często jednak nocą skóra się poci, a także wydziela niewielkie ilości sebum. Dlatego rano, po przebudzeniu, warto ją również dokładnie oczyścić – dzięki temu będzie idealnie świeża i dobrze przygotowana na nałożenie makijażu. W przypadku cery tłustej i trądzikowej można zastosować oczyszczający żel do twarzy. Taka skóra wymaga częstego mycia i usuwania nadmiaru sebum, aby nie doprowadzać do powstawania trądziku i oczyszczać zmiany trądzikowe już istniejące. W przypadku skóry normalnej, suchej lub wrażliwej można pominąć ten etap. Wystarczy o poranku dokładnie przemyć twarz wacikiem nasączonym tonikiem. Do tego celu stosuje się zawsze tonik do twarzy bez alkoholu – taki, który ma działanie antybakteryjne, łagodzące i normalizujące pH, ale nie wysusza skóry. Warto stosować rano tonik z gliceryną i kwasem hialuronowym – o właściwościach dodatkowo nawilżających. Nawilżanie jest podstawą pielęgnacji!

Nawilżenie, matowienie i ochrona

Po oczyszczeniu twarzy można zafundować sobie pod oczy dobry krem – taki, który redukuje opuchliznę, nawilża, pobudza krążenie krwi, zmniejsza cienie pod oczami oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek. Na twarz natomiast należy nałożyć niewielką porcję kremu. Musi to być krem na dzień – o lekkiej, łatwo wchłaniającej się konsystencji, aby nie pozostawiał tłustego filmu i nadawał się pod makijaż. Tak jak tonik do twarzy bez alkoholu, powinien on dobrze nawilżać skórę, bo dobre nawilżenie zapobiegnie wysuszeniu twarzy pod warstwą makijażu oraz zapobiegnie niekorzystnemu wpływowi czynników zewnętrznych. Krem musi też zawierać filtry UV chroniące przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych i tym samym zapobiegające zmarszczkom. W przypadku cery tłustej krem również jest bardzo ważny – powinien mieć on właściwości matujące, czyli usuwające nadmiar sebum i blokujące jego wydzielanie. Dzięki takiemu przygotowaniu makijaż położony na odświeżoną skórę będzie prezentował się korzystnie – skóra będzie gładka, rozświetlona i wypoczęta, przygotowana na wszystkie wyzwania nadchodzącego dnia!