Home Design i wnętrze Jak powinna wyglądać nowoczesna łazienka?

Jak powinna wyglądać nowoczesna łazienka?

Luxury Master Bathroom - Landscape

Nowoczesność stała się symbolem luksusu i wygody. Większość mieszkań urządza się dziś właśnie w takim stylu. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem, stonowanymi kolorami oraz nastawieniem na funkcjonalność. Poniżej znajduje się kilka rad, które pomogą Ci uzyskać taki styl w Twoich czterech kątach.

Ściany i podłoga

W nowoczesnych łazienkach, podobnie jak w tych tradycyjnych, ściany zazwyczaj ozdabiają płytki. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to dominują odcienie bieli, szarości oraz czerni. Ciekawie prezentuje się również drewno, zwłaszcza egzotyczne, które jest odporne na działanie wilgoci. Oprócz płytek i drewna warto też rozważyć wyłożenie ścian kamieniem. Możemy zdecydować się na odporny granit, bądź bardziej dekoracyjny marmur czy trawertyn. Sporą popularnością cieszą się także fototapety, dzięki którym możemy podziwiać w naszych łazienkach piękne krajobrazy. Istnieje oczywiście opcja połączenia tych wszystkich elementów, co pozwoli na skomponowanie oryginalnej i finezyjnej kompozycji.

Urządzenia sanitarne

Przy urządzeniu każdej łazienki przychodzi w końcu czas na zmierzenie się z odwiecznym dylematem: wanna czy prysznic? Wszystko zależy od powierzchni, jaką mamy do zagospodarowania. Dla małej łazienki lepszym rozwiązaniem będzie prysznic, w wypadku dużej mamy dowolność. Nowoczesne łazienki charakteryzują geometryczne kształty i właśnie na takie powinniśmy postawić przy wybieraniu wanny, prysznica czy umywalki. Prysznice w nowoczesnych łazienkach często montuje się bezpośrednio na posadzce bądź na płaskim brodziku. Ścianka prysznica powinna być przeszklona, co optycznie powiększy przestrzeń, a im ona większa, tym lepiej.
Umywalki w nowoczesnych łazienkach przeważnie wbudowane są w blat, co pozwala na maksymalną funkcjonalność i wykorzystanie przestrzeni.

Meble

Meble są elementem, który może wyróżniać się na tle reszty wyposażenia i nadawać naszej łazience niepowtarzalny charakter. W nowoczesnej łazience często spotyka się meble w przeróżnych, nawet jaskrawych kolorach. Musimy jednak mieć na uwadze, aby pasowały one do reszty aranżacji i nie zaburzały jej przestrzeni. Powinny więc być to meble o prostych kształtach, zajmujące jak najmniej miejsca i przede wszystkim funkcjonalne.

Jaki sposób odwodnienia wybrać?

Wybór odpływu to również kwestia, którą musimy sumiennie rozważyć urządzając łazienkę. Nie można pozwolić na to, żeby naruszył on jej minimalistyczny wygląd. Jeśli decydujemy się na nowoczesny styl, najlepszym rozwiązaniem będzie odwodnienie linowe do łazienki. Jego prosty, geometryczny kształt i wysoka funkcjonalność będą idealnie komponować się z resztą pomieszczenia.

Więcej na: silla.pl