Home Zdrowie Jak poradzić sobie z katarem na tle alergicznym?

Jak poradzić sobie z katarem na tle alergicznym?

dziecko-z-alergia

Katar alergiczny, który nazywany jest również katarem siennym powstaje w wyniku pojawienia się stanu zapalnego błony śluzowej. Uciążliwe objawy powstają przez kontakt z jednym lub kilkoma alergenami, do których zaliczyć można pyłki, sierść zwierząt, roztocza i wiele innych. Istnieje kilka sposobów na złagodzenie symptomów.

Objawy alergii

Niezależnie od tego, czy nieżyt nosa występuje sezonowo, czy całorocznie, objawy mu towarzyszące utrudniają funkcjonowanie. Zaliczyć do nich można uciążliwy ból głowy i zatok, wodnista wydzielina, którą trudno usunąć ze względu na nieżyt nosa, łzawienie spojówek, świąd i wielokrotne kichanie. Katar na tle alergicznym często mylony jest ze zwykłym przeziębieniem, dlatego w przypadku niepokojących objawów, takich jak wydzielina ropna, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak sobie pomóc?

Główną czynnością, jaką należy wykonywać ( również profilaktycznie ) jest nawilżanie błony śluzowej nosa i zatok. W tym celu skorzystać można z roztworu soli mineralnych dostępnych na disnemar.pl. Łagodne działanie preparatu nie podrażnia i nie zawiera substancji wywołujących alergię. Pomaga skutecznie pozbyć się uciążliwych objawów alergii usuwając nadmiar wydzieliny zalegającej w zatokach, udrożnia nos ułatwiając oddychanie oraz oczyszcza błonę śluzową z zanieczyszczeń i mikroorganizmów, które mogą spowodować infekcję lub stan zapalny.

Otoczenie jest bardzo ważne

Znaczną ulgę i zmniejszenie występujących objawów możemy uzyskać poprzez wprowadzenie kilku małych zmian do pomieszczeń, w których najczęściej przebywamy. Przede wszystkim należy utrzymywać idealny porządek, który zapobiegnie rozprzestrzenianiu się kurzu i znajdujących w nim roztoczy. Podczas sprzątania należy używać odkurzacza, a nie miotły, która wznosi alergeny w powietrze. Niezwykle istotne jest również wietrzenie pomieszczeń, a zwłaszcza sypialni i pościeli. Dobrym sposobem jest zainwestowanie w nawilżacz powietrza z funkcją jonizatora wytwarzającego jony ujemne, które poprzez łączenie się z pyłkami, alergenami i bakteriami, sprowadzają je na podłogę.