Home Uroda Jak pielęgnować skórę, aby była w dobrej kondycji?

Jak pielęgnować skórę, aby była w dobrej kondycji?

Fot.: Fotolia

Nasza skóra, by zachować dobrą kondycję i zdrowy wygląd, potrzebuje wsparcia i ochrony w postaci odpowiedniej pielęgnacji. Jak zadbać o skórę, by zapewnić jej odpowiedni poziom nawilżenia, odżywienia i komfortu?
Skóra to największy organ ludzkiego organizmu. Składa się z kilku warstw, z których najbardziej zewnętrzna – naskórek, często ulega przesuszeniu. Nadmierne parowanie wody z warstw skóry spowodowane jest przebywaniem w pomieszczeniach z suchym, klimatyzowanym powietrzem, w zmiennych warunkach atmosferycznych – na mrozie lub wietrze. Naturalna, hydrolipidowa warstwa naskórka podrażniana przez czynniki zewnętrzne traci ciągłość, przez co skóra może stać się nieprzyjemnie napięta, przesuszona i zaczerwieniona.

Nawilżanie to podstawa

Codzienna pielęgnacja skóry powinna opierać się na jej nawilżaniu. Dobry krem nawilżający powinien zawierać wysokiej jakości składniki docierające do głębszych warstw naskórka, zapewniając intensywne nawodnienie. Jedną z takich substancji jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to najmocniej nawilżający składnik kosmetyków, znany z wyjątkowych właściwości higroskopijnych, czyli wiążących wodę w skórze. Cząsteczki kwasu hialuronowego mają zdolność wiązać 1000 razy większą ilość cząsteczek wody, niż wynosi masa jednej jego cząsteczki. Sprawia to, że obecność kwasu hialuronowego w składzie kosmetyków nawilżających gwarantuje ich skuteczność i odczuwalny efekt odświeżenia, ukojenia oraz wygładzenia skóry.

Regularne nawilżanie skóry umożliwia sprawne przeprowadzanie przez nią procesów przemian komórkowych i odpowiednie dotlenienie. Dobry krem nawilżający poza zapewnieniem skórze właściwego nawodnienia zadba również o jej odżywienie i zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nawilżona cera jest jędrna, elastyczna i mniej podatna na powstawanie zmarszczek.
Nawilżania potrzebuje zwłaszcza skóra odwodniona, zszarzała i zmęczona. Przesuszony naskórek często ulega podrażnieniom – ważne jest więc, by dobry krem nawilżający stosowany przy tym rodzaju cery zawierał delikatne, nieuczulające substancje.

Krem intensywnie nawilżający Mixa HYALUROGEL został stworzony właśnie specjalnie z myślą o skórze wrażliwej, która na skutek odwodnienia traci blask, elastyczność i miękkość. Zawarty w kremie kwas hialuronowy pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry aż przez 24 godziny, co pozwala na odzyskanie komfortu przy znacznym jej napięciu z powodu nadmiernej utraty wody. Krem Mixa HYALUROGEL dzięki unikalnej wodno-żelowej formule nie pozostawia na skórze tłustej warstwy i szybko się wchłania, dzięki czemu można z powodzeniem stosować go zarówno na noc, jak i na dzień, pod makijaż. Skóra po użyciu kremu Mixa HYALUROGEL staje się miękka, odczuwalnie nawilżona i promienieje blaskiem młodości oraz świeżości.