Home Design i wnętrze Jak oświetlić mieszkanie w stylu loftowym?

Jak oświetlić mieszkanie w stylu loftowym?

oswietlenieinustrialne

Od paru lat panuje moda na surowe wnętrza. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę, że aranżacja takich pomieszczeń jest wymagająca. Aby wprowadzić do mieszkania prawdziwy industrialny styl, należy zadbać również o odpowiednie dodatki. W tym artykule przeczytasz o tym, jakie oświetlenie wybrać, aby dodać swoim przestrzeniom wyrazu rodem z wielkiej hali produkcyjnej.

Gotowy na domową rewolucję przemysłową?

Oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w każdym mieszkaniu, nie tylko w tym industrialnym. Natomiast warto podkreślić, że wybór lamp do takiego wnętrza nie może być przypadkowy. Co więcej, nie tylko musimy ozdobić przestrzeń tak, aby była przytulna, ale musimy również prawidłowo ją oświetlić, aby nie pozostawała w półmroku. Dlatego już teraz powinieneś zakasać rękawy i przygotować się na prawdziwą rewolucję dekoracyjną w swoim domu! Zaczynamy od małego, ale bardzo istotnego gadżetu.

Kinkiety industrialne

Oświetlenie punktowe nie tylko rozświetla ciemne zakamarki w mieszkaniu, ale stanowi doskonały dodatek, który nadaje charakter danemu wnętrzu. Przemysłowe wzornictwo bardzo chętnie zaadaptowali w swoich produktach producenci kinkietów. Dzięki nim możemy w prosty oraz niedrogi sposób sprawić, że nasze przestrzenie nabiorą industrialnego charakteru.

kinkiety

Kinkiety znajdziesz na stronie: https://www.miloohome.pl/oswietlenie/kinkiety.html

Umieść je na długich ścianach w wąskich przejściach lub w kątach, gdzie zawsze brakowało dodatkowego źródła światła. Możesz oświetlić nimi również grafiki oraz inne dodatki w mieszkaniu.

Lampy wiszące na długim przewodzie

Do wysokich sufitów w mieszkaniach loftowych idealnie będą nadawać się wiszące lampy. Możesz wybierać spośród różnych gadżetów tego typu. Najpopularniejsze z nich to między innymi:

Żarówki na długich kablach

Z czym kojarzą ci się hale produkcyjne, jak nie z ciągnącymi się kablami w każdym możliwym miejscu? Właśnie one zostały wykorzystane do konstrukcji lamp, które dzięki długim wiszącym kablom mogą zostać powieszone na wiele sposobów. Poza tym, dokładnie oświetlają daną przestrzeń, ponieważ nie są wyposażone w abażury, tylko same żarówki. Bardzo często montuje się je nad stołem.

Lampy na długim przewodzie

Są one ciekawym dodatkiem nie tylko w jadalni czy w salonie, ale również w sypialni, tworząc tym samym oświetlenie nad łóżkiem. Na rynku można znaleźć różne rodzaje takich lamp, z miejscem na jedną czy więcej żarówek.

Lampa stojąca, która przykuwa uwagę

Głównym elementem w loftowym salonie jest lampa stojąca. Najczęściej ma swoje miejsce obok fotela czy dużej kanapy, ale swoim rozmiarem oraz oryginalnością skupia największą uwagę.

salon

Lampa stołowa inna niż wszystkie

Jeśli masz za mało miejsca w mieszkaniu na lampę stojącą, możesz wybrać taką, którą postawisz na komodzie czy parapecie. Pamiętaj jednak, że aby wybrać lampę w kolorze miedzi czy stali, ponieważ właśnie taka będzie nadawała industrialnego charakteru twojemu wnętrzu.

lampystojace

Lampy stołowe znajdziesz na: https://www.miloohome.pl/oswietlenie/lampy-stolowe.html

Odpowiednie żarówki gwarantują industrialny styl

Nie zapominajmy o tym, że w surowym, loftowym stylu bardzo ważną rolę grają detale. Dlatego warto poświęcić swój czas na wybór odpowiednich żarówek. Na rynku można znaleźć wiele designerskich rozwiązań z zastosowaniem tych małych, kiedyś tylko praktycznych, elementów oświetlenia. Zwróć uwagę na kształt żarówki, ale również na jej charakterystyczne wnętrze oraz kolor światła.

lampka

 

Żarówkę znajdziesz na stronie: https://www.miloohome.pl/ml0183-e-arowka-edi-sr-9-5x17cm.html

Oświetlenie loftowe i jego niewyczerpany potencjał

Możliwości aranżacyjne, które uzyskujemy dzięki lampom loftowym jest bardzo duży. Efekt zależy od tego, czy lampy podkreślą czy złagodzą ascetyczny wygląd twojego mieszkania. Powyższe rady pomogą ci stworzyć nie tylko designerskie wnętrze, ale przede wszystkim mieszkanie w stylu loftowym, do którego z chęcią będziesz chciał wracać.