Home Uroda Jak określić swój typ urody?

Jak określić swój typ urody?

jak-okreslic-typ-urody-1

Wiosna, lato, jesień czy zima – jakim typem urody jesteś? Jeśli jeszcze nie wiesz, jaka jest twoja tonacja barw, przekonaj się w jaki sposób możesz samodzielnie to sprawdzić. Znając swój typ urody będziesz mogła odpowiednio dobrać makijaż oraz ubiór tak, aby podkreśliły one twoje naturalne piękno.

Pewnie nie raz słyszałaś, że w jakimś kolorze wyglądasz naprawdę dobrze. Zapewne należał on do braw typowych dla twojego typu urody. Dobierając w ten sposób ubrania oraz kolorowe kosmetyki uwydatnisz swoje walory i będziesz wyglądała pięknie. Tylko jak określić typ urody?

Trochę teorii

Określanie typów urody wywodzi się z analizy kolorystycznej, jaką wraz ze swoimi studentami przeprowadzał szwajcarski malarz Johannes Itten. Artysta będący zarazem teoretykiem sztuki, dokonał podziału barw na harmonizujące ze sobą grupy i określił je nazwami pór roku. Stąd właśnie wywodzi się klasyfikacja dzieląca typy urody na ciepłą i jasną wiosnę, jasne i zimne lato, ciemną i ciepłą jesień oraz ciemną i zimną zimę. Jeśli znasz już swój typ urody i szukasz wskazówek stylizacyjnych, zajrzyj na https://blog.tagomago.pl/typ-urody-wiosna-jaki-makijaz-i-kolor-wlosow/

jak-okreslic-typ-urody-2

Podział ten jest nieostry i niektóre pory roku – podobnie jak w naturze – przenikają się. Jednak podstawowa zasada jest niezmienna – do ciepłych typów urody pasują ciepłe barwy, a do zimnych chłodne.

Gra w kolory

Pierwszym krokiem do określenia swojego typu urody jest test kolorów. Jeśli w swojej szafie masz różnobarwne ubrania, przykładaj je do swojej twarzy. Pamiętaj jednak, aby podczas eksperymentu twarz była niepomalowana – makijaż mógłby przekłamywać zestawienia kolorystyczne. Ponadto warto zadbać o odpowiednie warunki oświetleniowe – porównanie najlepiej wypadnie w świetle dziennym. W ten sposób możesz sprawdzić, które barwy najlepiej pasują do twojej twarzy.

jak-okreslic-typ-urody-3

Zabawa ciepło-zimno

Zauważyłaś, że jednym jest bardziej do twarzy ze złotą biżuterią, a innym ze srebrną? Wynika to typu urody – ciepłego lub zimnego. Najłatwiej określić typ urody w tym aspekcie możesz właśnie za pomocą biżuterii – jeśli w swoich zbiorach posiadasz kolczyki i naszyjniki z obu tych kruszców, zrób zdjęcia i sprawdź, który komplet bardziej harmonizuje z twoją cerą.

Innym sposobem na przeprowadzenie takiego testu jest zastosowanie folii NRC. Tzw. koc ratowniczy znajduje się w każdej apteczce – folia ta jest z jednej strony złota, a z drugiej srebrna. Narzuć ją na siebie i porównaj z kolorytem twarzy – dzięki temu przekonasz się, czy do twojej karnacji bardziej pasuje kolor złoty, czyli ciepłe barwy, czy kolor srebrny, a więc barwy chłodne.

Makijaż

Kolejnym krokiem do określenia swojego typu urody jest test makijażu. Zacznij od pomadek – jeśli nie masz w swoich zbiorach wystarczającej liczby odcieni, pożycz je od koleżanek. Maluj kolejno usta chłodnymi i przygaszonymi odcieniami, przechodząc kolejno do tych cieplejszych. Kolor, który będzie lepiej komponował się z twoją twarzą i nada jej promienny wygląd naprowadzi cię na twój typ urody. Podobnie pomocne będą również cienie i bronzery.