Home Styl Jak dobrać płaszcz do sylwetki?

Jak dobrać płaszcz do sylwetki?

plaszcz

Zima zbliża się wielkimi krokami, warto więc pomyśleć o wybraniu ciepłej kurtki na tę zimną część roku. Najlepiej zadbać o to, by nie tylko dobrze chroniła przed mrozem, ale również o to, by była wygodna i dobrze się prezentowała. Niełatwym zadaniem bywa wybranie spośród wielu fasonów takiego, który doskonale podkreśli walory sylwetki i ukryje jej ewentualne mankamenty. Dobranie płaszcza do figury nie jest jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać, warto jedynie podczas zakupów pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Nie ma chyba bardziej klasycznego i kobiecego fasonu kurtki niż płaszcz. Jest elegancki, ale dobrze komponuje się również z codziennymi stylizacjami. Odpowiednio dobrany może nawet zbudować sylwetkę, ukrywając to, co chcemy ukryć. Wełniany płaszcz to doskonały wybór na zimę, a na jesień sprawdzi się zarówno trencz, jak i lekki płaszcz w dopasowanym do sylwetki fasonie.

Sylwetka gruszki

Gruszka charakteryzuje się szerszymi biodrami oraz węższą górą sylwetki. Aby zrównoważyć figurę i nadać jej lekkości, warto szukać modeli jednorzędowych, o długości ¾, najlepiej rozszerzanych ku dołowi. Pamiętaj, by płaszcz był luźny w talii. Unikaj przy tym fasonów pudełkowych, a także tych, które mają kieszenie na wysokości bioder. Poszerzą cię w tych partiach, dodatkowo zwiększając dysproporcję między górą a dołem sylwetki. Klapy przy kołnierzu czy zarysowane ramiona to coś, czego powinnaś szukać w płaszczu dla siebie.

Sylwetka klepsydry

Jeśli masz sylwetkę klepsydry, pamiętaj, by podkreślać talię i właśnie tego szukaj w płaszczu. Dobrze sprawdzi się jednorzędowy fason o linii A, najlepiej niezapinany pod szyją. Warto także szukać modeli z pasem na wysokości talii, dzięki czemu dodatkowo ją podkreślisz.

Sylwetka jabłka

W przypadku jabłka najlepiej sprawdzi się prosty fason do kolan, który wysmukli sylwetkę. Dobrze, by miał także odkryty dekolt, co pozwoli podkreślić szczuplejsze partie ciała, natomiast zaakcentowana wysoko talia doda optycznie kilka centymetrów wzrostu. Będąc jabłkiem, stawiaj na jednolite kolory, najlepiej intensywne, które złagodzą nieco kształt twojej sylwetki.

Sylwetka chłopięca

Mając chłopięcą sylwetkę, stawiaj na płaszcze, które zbudują kobiece kształty. Doskonale sprawdzi się tu klasyczny trencz przepasany paskiem. Dobrze, gdy będzie mieć również pagony na ramionach, pożądane są także klapy, guziki czy klamry, które dodadzą sylwetce krągłości, podkreślając jednocześnie talię.

Każda sylwetka

Niezależnie od typu sylwetki, ważne jest, by płaszcz spełniał swoją podstawową funkcję, czyli był ciepły i chronił przed chłodem. W przypadku, gdy szukamy płaszcza na zimę, najlepiej postawić na płaszcz wełniany dobrej jakości, który posłuży przez kilka sezonów. Jeśli chcesz się wyróżnić, wybierz płaszcz wzbogacony futrzanymi wstawkami. Poszukując takiego modelu sprawdź ofertę sklepu Futra Karibu – wybierając tego typu płaszcz z pewnością będziesz wyglądać oryginalnie.