Home Styl Jak dobrać płaszcz do figury? Podpowiadamy

Jak dobrać płaszcz do figury? Podpowiadamy

beautiful-girl-2911894_1920

Płaszcze, płaszczyki, trencze. Z wełny, polaru lub prochowca. Co wybrać by czuć się w nim jak w drugiej skórze? Zakup świetnie dopasowanego płaszcza damskiego to nie lada wyzwanie. Nie sztuką jest wybrać model zgodny z aktualnymi trendami i zapłacić za niego niemałą ilość pieniędzy. Sztuką jest wybrać płaszcz dopasowany do swojej figury.

Jaką masz sylwetkę?

Dobrze dobrany płaszcz może ci służyć kilka sezonów dlatego też warto przyjrzeć się dokładnie swojej sylwetce i na tej podstawie rozpocząć poszukiwania idealnego fasonu. Ile kobiet tyle sylwetek ale dla ułatwienia styliści posługują się ich trzema głównymi typami: gruszka, jabłko i klepsydra.

Każdy typ ma określone cechy dzięki którym dowiesz się jakie fasony podkreślą atuty twojej figury, a których z nich powinnaś unikać.

Czym się kierować przy wyborze płaszcza damskiego?

Figura typu gruszka

Typowa gruszka to mniejsza góra, większy dół. Kobiety o tym typie posiadają wąskie ramiona, mały biust, szersze biodra i obfite uda. Zwykle mają wyraźne wcięcie w tali. Jeśli jesteś posiadaczką takiej sylwetki twoim zadaniem jest podkreślenie górnej części ciała, która jest twoim atutem i tym samym wyrównanie proporcji z dolną częścią ciała.

Najlepszy fason to ten w kształcie litery „A”. Długość do połowy uda lub nawet dłuższa ale nie więcej niż do kolan.

Figura typu jabłko

Sylwetka typu jabłko charakteryzuje się tym, że panie zwykle posiadają dość obfity biust, zaokrąglony brzuch co skutkuje brakiem wcięcia w talii, szerokie biodra i ramiona, ale za to szczupłe nogi.

Jeżeli twoja sylwetka przypomina jabłko nie powinnaś podkreślać górnych części ciała. Z pewnością twoim atutem są nogi.

Idealny dla Ciebie będzie płaszcz damski jednorzędowy o prostym kroju z głębokim dekoltem. Możesz również pozwolić sobie na krój pudełkowy a la lata 60-te jak również na płaszcz z podwyższoną talią. Długość do kolan będzie najlepszym wyborem gdyż dzięki temu podkreślisz zgrabne nogi.

Figura typu klepsydra

Zapewne wiesz jak wygląda klepsydra – tak, to figura uznawana za idealną. Pełne biodra i biust oraz wąska talia. W zasadzie jedyna rzecz o którą musisz zadbać mając figurę klepsydry to podkreślanie tych proporcji. Po prostu, nie możesz zepsuć tego co już masz.

Najlepszy dla ciebie będzie płaszcz o szlafrokowym fasonie, przewiązywany w talii paskiem. Klasyczny trencz lub płaszcz zapinany na jeden guzik to modele, które również możesz brać pod uwagę.

To, czego powinnaś unikać to płaszcz o modelu over size. Niestety taki krój nie jest dla ciebie korzystny gdyż może spowodować efekt ciężkiej sylwetki.

Zastanów się dobrze, do którego rodzaju figury ci bliżej? Warto znać wady swojej sylwetki ale jeszcze bardziej warto znać jej zalety. Taka wiedza z pewnością przełoży się na twoje dobre samopoczucie, a gotówka nie zostanie wydana na marne.