Home Zdrowie Jak dobrać pierwsze soczewki kontaktowe?

Jak dobrać pierwsze soczewki kontaktowe?

contact_lenses

Coraz więcej osób potrzebuje okularów. Jest to spowodowane rozwojem technologicznym. Dużo osób w dzisiejszych czasach musi w swojej pracy korzystać z komputera. Niekiedy osoby te mają taki natłok pracy, że nie są w stanie robić sobie przerw, które zalecają lekarze oraz regulują przepisy prawne. Dzieci również coraz częściej muszą sięgać po okulary, ponieważ duża część młodych ludzi bardzo dużo korzysta ze smartphone, który przyczynia się do pogorszenia widzenia.

Okulary

Kiedyś jedynym dostępnym środkiem na polepszenia naszego widzenia były okulary. Bardzo duża część osób wstydzi się je nosić, gdyż naprawdę trudno dobrać jest idealne oprawki do kształtu twarzy. Nawet jeśli uda się kupić idealne okulary to przecież ciało i rysy twarzy ulegają ciągłej zmianie, tak samo jak moda, co generuje kolejne wydatki związane z zakupem nowych okularów. Aktualnie jednymi z najbardziej popularnych oprawek okularów są oprawki okrągłe. Sprawiają one bardzo często, że wydajemy być prawdziwymi intelektualistami. Z okularami jest jeszcze jeden duży kłopot, musimy pamiętać o ich zabraniu. O ile osoby mające bardzo słaby wzrok raczej nie mają problemu z zapomnieniem okularów, tak osoby, które mają małe wady wzroku, często zapominają o zabraniu okularów z domu, pracy czy samochodu. Jednak jest na to niezawodny sposób.

Soczewki

Technologia nie tylko zaskakuje nas w dziedzinie cyfryzacji, ale również w okulistyce. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na soczewki na przykład https://coopervision.pl/, które są dużym udogodnieniem dla osób posiadających wadę wzroku, ponieważ są praktycznie niezauważalne. Soczewki przestały już dawno pełnić tylko funkcję zamiennika okularów. Wiele osób nosi soczewki tylko po to, by choć na chwile zmienić kolor swojej tęczówki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnych cenach i kolorach. Soczewki kontaktowe możemy nosić w trybie dziennym, tygodniowym, miesięcznym, kwartalnym, jak i w trybie przedłużonym (do 30 dni bez zdejmowania). Za pomocą soczewek kontaktowych jesteśmy w stanie korygować takie wady jak: astygmatyzm, krótkowzroczność, nadwzroczność, a nawet starczowzroczność.

Idealne soczewki

Żeby właściwie dobrać soczewki kontaktowe, warto udać się do okulisty lub sklepu optycznego, gdzie doradzi nam specjalista. Po dobraniu i zakupie naszych soczewek bardzo ważne jest, by po upływie około dwóch tygodni pójść do okulisty i sprawdzić, czy dobrane soczewki rzeczywiście są dla nas idealne. Źle dobrane soczewki mogą poważnie zagrozić naszym oczom. Warto też dodać, że nie każdy może nosić soczewki i nie każdy będzie dobrze się w nich czuł. Czasem trzeba wielu prób, by się przełamać i znaleźć te idealne.