Home Styl IDEALNY BIUSTONOSZ CZYLI PODSTAWY BRAFITTINGU

IDEALNY BIUSTONOSZ CZYLI PODSTAWY BRAFITTINGU

Atlantic Satin finishing320

Porady brafittingowe zyskują w Polsce coraz więcej zwolenniczek. Kobiety przełamują barierę wstydu i oddają się w ręce profesjonalistów, którzy pomagają i uczą, jak dobrać idealny biustonosz. Zyskują w ten sposób bardzo wiele, bo dobrze dopasowana bielizna poprawia proporcje sylwetki i wyszczupla sprawiając, że czujemy się pewnie i bardziej kobieco. Podstaw brafittingu możemy też nauczyć się samodzielnie. Jak kupować bieliznę i nie popełniać podstawowych błędów podpowiadają specjaliści Atlantic.

 

Rozmiar to podstawa

Zdaniem Agnieszki Baczek, brafitterki Atlantic, najważniejszym momentem podczas zakupów jest dobór odpowiedniego rozmiaru bielizny.
 
– Aby ustalić swój idealny rozmiar biustonosza zacznij od ustalenia obwodu pod biustem. Zmierz się dokoła klatki piersiowej w linii biustonosza. Linia pomiaru powinna być prosta, a miara nie może z tyłu podchodzić do góry. Pamiętajmy by mierzyć się bardzo ciasno. Następnie zmierz się poziomo dokoła najszerszego punktu piersi. Odejmij obwód biustu od obwodu pod biustem i otrzymana różnica to rozmiar miseczki. ? radzi Agnieszka Bączek. 

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy doborze rozmiaru jest wybór biustonosza o zbyt dużym lub zbyt małym obwodzie. Obwód biustonosza powinien przylegać ściśle do ciała, ale nie może krępować ruchów ani powodować uczucia ?braku powietrza?. Ponieważ aż 80% podtrzymania i podpory piersi zależy od obwodu, ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Zacznij od sprawdzenia ramiączek. Powinny leżeć równolegle do siebie, ewentualnie układać się lekko w literę V. Jeżeli kąt między nimi jest zbyt ostry, najprawdopodobniej obwód biustonosza jest na ciebie za mały i za bardzo rozciąga się na ciele. Aby sprawdzić czy obwód nie jest za duży, zobacz jak układają się fiszbiny i zapięcie. Rozmiar jest dobry jeśli fiszbiny leżą na ciele i tył biustonosza nie podnosi się do góry. Jeśli je odwrotnie ? wybrałaś biustonosz z zbyt dużym obwodem. Zwróć też uwagę na zapięcie, które musi znajdować się pod łopatkami, dokładnie na linii biustu. Jeżeli biustonosz jest luźno zapięty i zapięcie podnosi się przy podciąganiu ramiączek to również oznacza, że obwód jest za duży.

– Jeżeli obawiasz się, że założenie ciaśniejszego obwodu spowoduje pojawienie się ?fałdek?, spróbuj umieścić tył biustonosza ok. 2 cm niżej niż przód, w węższej partii pleców. Jeżeli uważasz, że masz ?fałdki? po bokach ? wybieraj modele z szerokimi bokami, które przytrzymają te fragmenty ciała. ? radzi specjalistka Atlantic.

Perfekcyjne dopasowanie
Oceniając biustonosz zwróćmy też uwagę na to jak układają się fiszbiny. Powinny leżeć zaraz pod piersiami, w naturalnym załamaniu, a nie na żebrach, gdzie klatka piersiowa jest węższa. Jeżeli fiszbiny leżą niżej, oznacza to, że nosisz za mały obwód i za małą miseczkę. Jeśli natomiast czujesz, że fiszbiny wrzynają się w pierś, miseczka, którą nosisz, jest za mała. 

O tym, że biustonosz jest dobrze dobrany świadczy też to jak układa się środek biustonosza.  ? Środek biustonosza powinien przylegać do klatki piersiowej. Jeżeli tak nie jest oznacza to, że miseczki biustonosza są za małe. Piersi nie mieszczą się w miseczkach i ?odpychają? łącznik a nawet fiszbiny od klatki piersiowej. ? tłumaczy Agnieszka Bączek.

Innym sygnałem, że miseczki są zbyt małe jest efekt ?wylewania się? piersi. Gdy wystają ponad miseczkę lub na bkach, powinnaś sięgnąc bo biustonosz z większym rozmiarem miseczki. Jeśli natomiast miseczka jest zbyt duża tworzą się na niej załamania, a materiał zapada się. Może się też zdarzyć tak, że biustonosz leży idealnie, za wyjątkiem miejsca, gdzie wszyte są ramiączka. Co robić?

 – Oznacza to, że ten model biustonosza jest dla ciebie zbyt zabudowany na górze. Budowa klatki piersiowej jest inna u każdej kobiety, i niektóre z nas wyglądają lepiej w biustonoszach typu balkon niż tych bardziej zabudowanych. ? tłumaczy Agnieszka z Atlantic.Wzór do naśladowaniaIdealnie dobrany biustonosz Przod

Przód
1. Środek biustonosza(łącznik) ściśle przylega do ciała
2. Fiszbiny leżą bezpośrednio na ciele, a ich końcówki skierowane są do środka pachy, okalają całą pierś, znajdują się w naturalnych zagłębieniach pod piersiami

Idealnie dobrany biustonosz Tyl

3. Ramiączka przylegają do ciała i nie wrzynają się w ramiona
4. Całe piersi mieszczą się w miseczkach – nic nie ?wypływa? górą ani bokami

Tył
5. Obwód biustonosza znajduje się pod łopatkami, na tej samej wysokości z każdej strony, tył nie podjeżdża do góry6. Ramiączka biustonosza są do siebie równoległe lub układają się w kształcie litery V. Ramiączka są lekko napięte, ale nie wpijają się w ramiona. Ramiączka przylegają do ciała i nie wrzynają się w ramiona
7. Obwód jest dopasowany, przylega ściśle