Home Styl Idealna suknia ślubna – jak ją dobrać do sylwetki?

Idealna suknia ślubna – jak ją dobrać do sylwetki?

Fot.:Fotolia

Dzień ślubu to moment wyjątkowy dla każdej kobiety, która może poczuć się jak prawdziwa księżniczka, zakładając swoją wymarzoną suknię ślubną. Jak znaleźć tą jedną, jedyną najpiękniejszą suknię i jak dobrać ją odpowiednio do swojej sylwetki?

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu. Absolutnym priorytetem jest wybór kreacji ślubnej. To właśnie na nią będą zwrócone oczy wszystkich gości. Każda kobieta od dziecka wyobraża sobie siebie w sukni ślubnej, tworząc w głowie obraz tej wymarzonej, w której poczuje się wyjątkowo. Wybór sukni to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć organizując ślub i wesele. Z pewnością nie można tego zostawiać na ostatnią chwilę. Trzeba wziąć pod uwagę, że nawet jeśli już zdecydujemy się na konkretną suknię może ona wymagać poprawek i czas na to również należy uwzględnić. Pamiętaj, że suknia ślubna musi być elegancka, efektowna, kobieca, ale przede wszystkim wygodna i dobrej jakości, w końcu panna młoda musi w niej przetańczyć całą noc. Suknia powinna być odpowiednio dopasowana do figury panny młodej, podkreślać jej indywidualne cechy, charakter i gust. Wybór sukni jest dziś tak duży, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Inspiracji warto poszukać w Internecie. Przykładowo serwis Wedding.pl zawiera największy katalog sukien ślubnych w Polsce. Umożliwia wyszukiwanie sukni ślubnych m.in. według nazwiska projektanta, fasonu, koloru, rodzaju dekoltu czy też długości sukni.

Jeśli chodzi o modne obecnie fasony sukni ślubnych to dużą popularnością wśród panien młodych cieszy się suknia klasyczna w stylu księżniczki z dopasowaną górą i szerokim dołem. To model idealny dla kobiet o zarysowanej lub szczupłej talii. Świetnie ukryje krągłe biodra. Z kolei suknia odcięta pod biustem z lejącym dołem wydłuży optycznie sylwetkę i zatuszuje brak wcięcia w talii. Suknia o linii syreny z kolei będzie najbardziej kobieca i świetnie podkreśli biodra, jest jednak najbardziej wymagająca, jeśli chodzi o figurę panny młodej. Bardziej odważne panie mogą się zdecydować np. na model Hiszpanka – to suknia składająca się z wielu falban lub suknia o długim i efektownie marszczonym, falbaniastym trenie, mocno dopasowana w talii i z krótką częścią przednią, eksponującą nogi. Szczególnie polecana dla kobiet wysokich lub średniego wzrostu o kobiecych kształtach i zgrabnych nogach.

Wybierając suknię warto też pamiętać o kilku ważnych zasadach: suknia musi pasować do panny młodej, żeby nie sprawiała ona wrażenia przebranej. Powinna sprytnie ukrywać ewentualne mankamenty figury, a podkreślać atuty. Powinna być dobrze dopasowana w biuście i odpowiedniej długości. Panie z dużym biustem powinny postawić na dekolt w serek lub gorsety. Dla pań o małym biuście idealnym rozwiązaniem są różnego rodzaju marszczenia w górnej części sukni, koronka, naszyte kamienie czy wzory.

Warto mieć na uwadze, że na żywo suknia może wyglądać zupełnie inaczej niż na zdjęciu, a fason, który nam się podoba może zupełnie nie sprawdzić się przy naszej figurze. Wybierając suknię trzeba wykazać się cierpliwością, zazwyczaj trzeba przymierzyć kilkanaście modeli, aby znaleźć ta jedną, jedyną. Pomocne tutaj może być skorzystanie z porady stylistyki z salonu sukien ślubnych, która podpowie nam, które suknie powinnyśmy przymierzyć. Na przymiarki koniecznie należy się wybrać np. z mamą lub przyjaciółką, które na suknię spojrzą obiektywnym okiem. Warto także rozważyć uszycie sukni na zamówienie.

Suknia ślubna to najważniejsza sukienka w naszym życiu, dlatego jej wybór musi być świetnie przemyślany. Panna młoda musi się w niej czuć komfortowo, a jednocześnie jak najpiękniejsza i najszczęśliwsza kobieta na świecie.