Home Uroda Farbowanie na naturalny kolor – sposób na naturalne pokrycie siwych włosów

Farbowanie na naturalny kolor – sposób na naturalne pokrycie siwych włosów

Professional hairdresser dyeing hair of her client in salon. Selective focus.

Czasami w życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, kiedy ma dość koloryzacji i chciałaby powrócić do swojego naturalnego koloru. Czasami też, wśród naturalnych włosów, które nie były farbowane, zaczynają pojawiać się siwe włosy, wymagające ukrycia. Czy istnieje dobra farba do włosów siwych, która przywróci naturalny kolor?

Po szalonym okresie koloryzacji, gdy na włosach gościły blond, kasztanowe odcienie, a czasem nawet czerń, powrót do naturalnego koloru wcale nie jest prosty. Na ogół włosy są mocno osłabione i każde kolejne farbowanie jest dla nich ogromnym wyzwaniem. Ma to miejsce szczególnie wtedy, gdy naturalny kolor radykalnie różni się od tego, który aktualnie jest na włosach. Łatwo sobie wyobrazić, że jeśli naturalna blondynka przez długi czas kochała hebanową czerń, powrót do włosów blond jest bardzo trudnym zadaniem. Z kolei jeśli wśród ciemnych włosów pojawią się siwe, to kluczem do sukcesu jest odpowiednia farba do włosów siwych, która będzie w stanie skutecznie ukryć srebrzyste kosmyki.

Powrót do naturalnego koloru

Aby nie było żadnych wątpliwości, ustalmy, że naturalny kolor włosów to ten, który miały nasze włosy przed pierwszym farbowaniem. Czasami może się to wydawać banalne, a czasami jest to ekstremalnie trudne przedsięwzięcie. Jeżeli zmiana ma być radykalna, nie róbcie tego samodzielnie. Powrót do włosów blond z farbowanej, czerni wymaga wielu skomplikowanych zabiegów, które przeprowadzone nieumiejętnie zniszczą włosy. Aby na ciemnobrązowych, bordowych czy wręcz czarnych włosach pojawił się kolor blond, potrzebna jest ich dekoloryzacja, a to ogromna ingerencja w strukturę włosa.
Znacznie łatwiej powrócić z jasnego blond do ciemnego brązu, ale zmiana jest bardzo radykalna. Dobry specjalista doradzi wówczas dochodzenie do koloru docelowego stopniowo. Zatem można wykonać koloryzację najpierw na ciemny blond, potem na jasny brąz, aż w końcu na włosach pojawi się naturalny kolor.

Ukrywanie siwizny, czyli dobra farba do włosów siwych

Gdy na włosach pojawi się już sporo siwych włosów, mamy kilka opcji do wyboru. Oczywiście można nie robić nic i dumnie nosić pierwsze oznaki upływającego czasu. Ten trend staje się coraz modniejszy.
Są jednak także inne opcje. Dobra farba do włosów siwych w kolorze naturalnym, z pewnością zamaskuje siwe włosy. Można także zdecydować się na pasemka w pięknym i bardzo modnym kolorze popielaty blond, które świetnie ożywią fryzurę i sprawią, że włosy będą wyglądały na zdrowe i błyszczące.