Home Lifestyle Elektroniczna alternatywa urlopowa Electronic Beats – muzyka klubowa i nie tylko

Elektroniczna alternatywa urlopowa Electronic Beats – muzyka klubowa i nie tylko

Fot.: istock

Jeżeli letniej rozrywki nie planujemy ograniczyć do leżenia pod palmą z drinkiem w dłoni, ewentualnie przemierzania kolejnych muzeów bądź integracji z przyrodą – warto zainteresować się możliwościami, jakie otwiera przed nami Electronic Beats. Muzyka klubowa to jedna wielu atrakcji dla melomanów.

Ten cykl koncertów w całej Polsce może być świetną alternatywą na spędzenie wolnego czasu, a przede wszystkim sposobem na odstresowanie się przy dźwiękach muzyki elektronicznej najwyższej jakości.

Co i jak?

Wiele imprez oraz festiwali obejmuje patronat Electronic Beats, Muzyka klubowa, wszelkie odmiany muzyki electronicznej, a także hip-hopowej to idealne miejsce dla fanów nowatorskich brzmień. Co istotne, wykonawcy przybywający do naszego kraju stanowią najwyższą półkę jakościową, jeśli chodzi o ten nurt muzyczny. Wybór wydarzeń jest naprawdę spory i znalezienie czegoś idealnego dla siebie nie powinno stanowić problemu. Natomiast rozlokowanie imprez po całej Polsce umożliwia spotkanie z artystycznymi doznaniami niemal każdemu fanowi elektronicznych rytmów. Przyjrzyjmy się niektórym propozycjom!

Z czego wybierać?

24 czerwca w Poznaniu, na dziedzińcu Zamku Cesarskiego, rozpoczął się cykl imprez „SQ na Dziedzińcu”. Aż do końca września będą odbywały się tam koncerty spod znaku muzyki house. Każda sobota to wyjątkowe wydarzenie, łączące muzykę z oryginalnymi dekoracjami i wizualizacjami. Podczas pierwszej imprezy, czyli „SQ na Dziedzińcu pres. Wonderland – Opening Party!”, zagrali Matthew Clarck i Bartes. Wokalem wsparł ich Jacob A, natomiast dźwiękami saksofonu uraczył Banan On Sax.

Tego samego dnia, ale w Krakowie, rozpoczęło się krakowskie świętowanie muzyki, czyli Wianki. Atrakcje w stolicy Małopolski nie ograniczyły się do muzyki. Tradycyjne puszczanie wianków nad Wisłą, Piknik Miejski, Jarmark Świętojański – to tylko niektóre wydarzenia. Z wielu koncertów muzycznych warto było wybrać się do klubu Prozac na placu Dominikańskim, gdzie swój nowy album promował Piotr Bejnar w towarzystwie Deas i Tika Milano.

Natomiast 11 lipca w Warszawie dali koncert The Underachievers – duet z Brooklynu, zaliczany do nowej fali nowojorskiego hip-hopu. Znakiem rozpoznawczym ich twórczości jest psychodeliczny hip-hop, czym zyskali uznanie zarówno krytyków, jak i fanów. Świadczy o tym, chociażby wyprzedanie wszystkich biletów na trasę koncertową w USA, Kanadzie i Europie. Występ w stolicy zapowiada się naprawdę gorąco.

To raptem namiastka, jaką oferują imprezy spod znaku Electronic Beats. Pełen program obejmuje niemal wszystkie największe miasta Polski. Poza wspomnianymi Warszawą, Poznaniem i Krakowem, są to jeszcze – Gdańsk, Białystok, Katowice, Wrocław oraz Lublin. Festiwal potrwa do samej jesieni. Niezależnie od tego, kiedy dane nam będzie nacieszyć się urlopem – zawsze możemy wybrać się na któryś z koncertów.