Home Wydarzenia Eco – Kobieta, w zgodzie z ciałem i duszą – relacja z konferencji

Eco – Kobieta, w zgodzie z ciałem i duszą – relacja z konferencji

ECOKOBIETA11
Kobieca zmysłowość przez wieki była postrzegana jak największa zaraza. Najsilniejszy nasz instynkt – intuicja był uważany za wręcz szatański przymiot, które tępienie stawało się wyzwaniem wielu świętych mężów. Dzisiaj możemy swobodnie rozmawiać o zmysłach i odczuwać ich działanie, o którym zapominamy w codziennym biegu.
Alicja Malinowska
Alicja Malinowska

Zorganizowana 28 stycznia przez Świat Inspiracji Małgorzaty Penkali konferencja Eco – Kobieta, czyli w zgodzie z ciałem i umysłem poświęcona była w całości światu zmysłów. Każda z zaproszonych prelegentek w swoim wystąpieniu lub warsztacie skupiała się na najbliższym sobie zmyśle pokazując jego wyjątkową rolę w naszym funkcjonowaniu.

 

ECOKOBIETA8

Poranek rozpoczęła energetycznym i zmysłowym warsztatem tańca brzucha i burleski Monika Kowalczyk. Po takim wstępie kawa nie była już nikomu potrzebna, ty bardziej, że o doznania zapachowe zadbała Jola Christol przenosząc uczestniczki do świata wonnych olejków eterycznych. Na falach ulubionych polskich i zagranicznych hitów uczestniczki podróżowały w trakcie mini-recitalu Anny Sokołek.

Renata Majewska, Iwona Centka i Renata Wrona w trakcie panelu eksperckiego prowadzonego przez Tomasza Słodkiego rozmawiały o roli zmysłów w życiu kobiet. Szczególną uwagę zwróciły na zmysł wzroku i odbierane przezeń bodźce kolorystyczne wysyłane choćby przez strój.

 

Renata Wrona - trener, coach
Renata Wrona – trener, coach

Popołudniowa część konferencji miała już charakter stricte warsztatowy. W jej pierwszej części Alicja Malinowska uczyła różnych technik pracy z głosem i oddechem, dzięki którym w szybki i prosty sposób można się zrelaksować. Kończony konferencję warsztat Renaty Wrony miał za zadanie zwrócenie uwagi na bycie w tu i teraz, w czym pomaga zwyczajne zamknięcie oczu i postrzeganie rzeczywistości pozostałymi zmysłami.

ECOKOBIETA9

W trakcie trwania konferencji obyły się również targi Eco-Kobiety. Na prezentowanych stoiskach można było znaleźć niesamowitą, ręcznie robioną biżuterię od Emi Łach, kobieca wersję krawatów Tie Art, inspirujące podróże z rozwojem osobistym organizowane przez biuro … i wiele innych wspaniałości. Zmysł smaku odkrywany był w trakcie przerw kawowo- networkingowych dzięki pysznym słodkościom i efektownej fontannie z sokami.

Konferencję poprowadziła Dorota Steliga autorka bloga Inspirantka.pl. Jednym z patronów medialnych wydarzenia był portal Woman-News.pl.

Dorota Steliga z bloga Inspirantka.pl i Kinga Piwowarska red. nacz. Woman-News.pl
Dorota Steliga z bloga Inspirantka.pl i Kinga Piwowarska red. nacz. Woman-News.pl

Kinga Piwowarska