Home Lifestyle „Dziewczyna na miesiąc; styczeń – luty – marzec” recenzja książki Audrey Carlan

„Dziewczyna na miesiąc; styczeń – luty – marzec” recenzja książki Audrey Carlan

dziewczyna-na-miesiac

Spotkanie odpowiednich ludzi na swojej drodze może zmienić życie na lepsze, a czy związek z gangsterem zastraszającym ojca byłej dziewczyny również może się przyczynić do polepszenia jej sytuacji?

 

Poznajcie Mię, piękną długowłosą dziewczynę z Las Vegas, która nie ma zupełnie szczęścia do facetów. Każdy z którym spotykała się od szkoły średniej okazywał się być wrednym dupkiem, wampirem energetycznym, notorycznym kłamcą aż po kryminalistę – Blaina.

I to właśnie ten ostatni zmusza Mię do opuszczenia rodzinnego Vegas, rozstania z leżącym w śpiączce ojcem oraz wybitnie uzdolnioną siostrą i rozpoczęcia zupełnie innego życia. Życia o którym nigdy nie myślała i o którego prowadzenie nigdy by się nie podejrzewała.

Aby chronić siostrę i nie dopuścić do spełnienia gróźb byłego chłopaka Mia w ciągu roku musi zebrać milion dolarów, które to rzekomo jej ojciec pożyczył od gangstera.

Na wygraną w totka Mia raczej nie ma co liczyć, dlatego w akcie desperacji postanawia zwrócić się o pomoc do swojej ciotki prowadzącej firmę o wdzięcznej nazwie „Luksusowe Przyjaciółki”. Jest to ekskluzywna agencja towarzyska, której klientami są tylko właściciele bardzo zasobnych kont, często sławni i przystojni mężczyźni, którzy z jakichś przyczyn potrzebują towarzystwa pięknej kobiety przez jeden, lub dwadzieścia cztery dni.

Tuż po ukazaniu się w sieci portfolio Mii zaczynają sypać się oferty, starannie selekcjonowane przez jej ciotkę. Pierwszym Klientem dziewczyny staje się Weston Charles Channing III – scenarzysta kinowych hitów, który właśnie stara się również o pozycję reżysera w najnowszym filmie w oparciu o autorski scenariusz. Mia ma spędzić z nim prawie cały miesiąc wylegując się nad basenem pięknej willi w Malibu i towarzyszyć mu w wieczornych kolacjach i bankietach ubrana w najdroższe kreacje od najmodniejszych projektantów, Obydwoje mają się dobrze bawić, a uwodzicielski i szarmancki West stawia tylko jeden warunek. Otóż Mia nie może się w nim zakochać.

Zadanie to okazuje się niełatwym gdyż  pierwszy Klient o wyglądzie surfera i świetnym poczuciu humoru jest spełnieniem marzeń Mii o idealnym chłopaku.

 

„Dziewczyna na miesiąc” Audrey Carlan to nie tylko historia dziewczyny zmuszonej przez sytuację życiową do rozpoczęcia pracy w charakterze ekskluzywnej prostytutki. To także historia miłości, która nie jedno ma imię. Miłości za którą wszyscy tęsknią, której wszyscy pragną i która jest tak trudno znaleźć a jeszcze trudniej zatrzymać. Miłości do mężczyzny, która nie może istnieć bez silnego poczucia własnej wartości i miłości do siebie samej kobiet. Napisana lekkim językiem, pełna przepełnionych erotyzmem scen książka zasługuje na miano bestsellera. Nie zależnie od tego czy czyta się ją tylko jak przyjemną lekturę do poduszki mająca rozbudzić nasze zmysły, czy może patrząc na przygody i rozterki Mii Sunders z szerszej perspektywy.

Kinga Piwowarska