Home Uroda Domowe sposoby na wzmocnienie włosów

Domowe sposoby na wzmocnienie włosów

Half turn portrait charming adorable good-looking attractive gor

Czy zdrowe, lśniące, długie i gęste włosy zależą od tego, ile pieniędzy na nie wydamy? Absolutnie nie! Okazuje się, że taki efekt można uzyskać również domowymi sposobami, poświęcając pielęgnacji swojej fryzury nieco więcej uwagi – niekoniecznie zaś pieniędzy.

Zadbaj o nawilżenie i wzmocnienie od środka

Podstawą posiadania pięknych, gęstych włosów jest odpowiednia dieta – bogata w białka, warzywa i owoce, zawierające witaminy i minerały, których nasz włos potrzebuje do wzrostu. Dobrze jest w celu wzmocnienia włosów sięgnąć po suplementy diety lub herbatki ze skrzypem polnym – zawiera on krzemionkę, która sprawia, że włosy stają się mocne niczym sam skrzyp! Duże ilości wypijanej wody są również bardzo istotne dla nawilżenia włosów, czyli poprawienia ich jakości. W ten sposób wzmacnia się jednak głównie włosy, które dopiero mają wyrosnąć – gdy są jeszcze w cebulce włosa. Długie na kilkadziesiąt centymetrów włosy wymagają już wzmacniania za pomocą zewnętrznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Nawilżenie i odbudowanie struktury włosa

Zewnętrznym sposobem na nawilżenie jest odżywka do suchych włosów. Zawiera ona w składzie przede wszystkim humektanty. Jest to grupa składników, których celem jest głębokie nawilżenie włosów i utrzymanie tej wilgoci. Dzięki nawilżeniu włosy stają się bardziej elastyczne i lśniące. Czasami to nie wystarczy, dlatego dobrej jakości odżywka do suchych włosów lub maska regenerująca powinna zawierać również proteiny. Są to składniki białkowe, które na włosach zachowują się niczym cegiełki – są substancjami budulcowymi, które wbudowują się w strukturę łodygi włosa i zaklejają porowatości. Wysoki poziom nawilżenia i wzbogacenie włosów o proteiny spowodują, że będą one bardziej miękkie, lśniące i elastyczne – już po kilku tygodniach regularnej pielęgnacji!

Jak pielęgnować osłabione, cienkie włosy?

Należy stosować kosmetyki, które nie obciążają zanadto włosów – w szczególności te, które nie zawierają parabenów ani SLS-ów lub zawierają je na końcu składu chemicznego. Cienkie i osłabione włosy należy myć tak często, jak tego wymagają, używając odpowiedniego szamponu do włosów cienkich i osłabionych. Po każdym umyciu na wilgotne włosy należy nałożyć porcję odżywki, a następnie spłukać chłodną wodą. Najlepiej jest posiadać dwa zestawy (szampon + odżywka) – do włosów suchych oraz do włosów cienkich. Będą one uzupełniać swoje nawilżające i odbudowujące działanie i tym samym regeneracja będzie dawała lepszy efekt. Raz na dwa tygodnie warto zafundować sobie maskę regenerującą dobrej marki.