Home Lifestyle Doładowanie Nju mobile – jak, gdzie, za ile?

Doładowanie Nju mobile – jak, gdzie, za ile?

Fot.: Fotolia

Wybrałaś telefon na kartę? To doskonała opcja dla ludzi, którzy z jednej strony cenią sobie wolność, a z drugiej chcą mieć pewną kontrolę nad tym, co się dzieje. Bo mając telefon na kartę, możesz mieć obie te rzeczy – wolność dysponowania zgromadzonymi środkami i doładowywania telefonu wtedy, kiedy potrzebujesz, i za tyle, ile potrzebujesz; oraz kontrolę nad wydatkami, jakie ponosisz. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to doładowanie. Heyah, Play, Orange – bez względu na operatora, środki na koncie uzupełnisz w ten sam sposób. Różnią się tylko szczegółami. Sprawdźmy dziś, jak działa doładowanie Nju mobile.

Są cztery sposoby na doładowanie Nju mobile. Pierwszy z nich polega na przeprowadzeniu transakcji przez stronę doladowania.njumobile.pl. Potrzebne jest do tego konto w jednym z banków działających na terenie Polski i oferujących transakcje internetowe. Do wyboru mamy między innymi Alior, mBank, Millenium, PKO, Pekao, ING, Citi Handlowy i inne. Po wpisaniu numeru telefonu, jaki chcemy doładować, adresu e-mail, na który przyjdzie potwierdzenie transakcji, oraz wybraniu kwoty (dostępne są 5, 10, 25, 30, 40, 50, 100 i 200 złotych) i banku, zostaniemy przeniesieni na stronę bankowości elektronicznej naszego banku, aby dokończyć transakcję. To szybki i bezpieczny proces. W ten sam sposób można też posłużyć się kartą płatniczą, trzeba tylko wybrać tę opcję zamiast banku – wtedy podajemy datę ważności karty i ostatnie cyfry z numeru na jej drugiej stronie.

Drugi popularny sposób na doładowanie Nju mobile to wygodne zasilenie konta kodem 14-cyfrowym, który możemy dostać w postaci karty zdrapki albo wydruku z terminala podczas zakupów. Zdrapki i paragony z kodem dostaniemy w sklepach spożywczych, kioskach oraz na stacjach benzynowych. Doładowanie kodem jest łatwe, należy na klawiaturze telefonu wybrać *128* danger danger#, gdzie w miejsce „ danger danger” wpisujemy 14 cyfr kodu ze zdrapki lub paragonu. Niewątpliwą zaletą zdrapek i wydruków z terminali jest to, że doładowanie Nju mobile możemy zrobić niejako przy okazji codziennych zakupów. Poza tym możemy za doładowanie zapłacić gotówką, nie musimy w tym celu mieć środków na koncie bankowym – ani nawet w ogóle nie musimy mieć konta bankowego.

Doładowanie Nju mobile możliwe jest także ze strony internetowej banku. Należy zalogować się do internetowego serwisu banku, a następnie wybranie opcji doładowania telefonu, która – w zależności od banku, w jakim mamy konto – może znajdować się w różnych miejscach menu.

Ostatnią opcją jest natomiast bankomat. Doładowanie Nju mobile za pomocą bankomatu przypomina wypłatę pieniędzy, z tą różnicą, że pieniądze nie są wydawane, a przenoszone na konto karty. Aby to zrobić, musimy włożyć naszą kartę, podać pin i z menu bankomatowego wybrać uzupełnienie konta telefonu. Następnie wybieramy kwotę i postępujemy zgodnie z poleceniami – to prosta czynność. Dzięki bankomatom możemy zasilić konto Nju mobile przez 24 godziny, w dowolnym dniu tygodnia. Zresztą nie tylko Nju mobile, ponieważ doładowanie Heyah, Orange czy Play zadziała w taki sam sposób.