Home Uroda Dobra odżywka na ratunek słabym paznokciom

Dobra odżywka na ratunek słabym paznokciom

41

Łamliwe, rozdwajające się i pozbawione połysku paznokcie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, aby dłonie znowu mogły przykuwać uwagę. Na rynku jest dostępnych wiele odżywek o wysokiej skuteczności, ale trzeba wiedzieć, po które warto sięgnąć w zależności od sytuacji. Czy bardziej potrzebna jest odżywka o silnych właściwościach wzmacniających czy przyspieszających wzrost paznokci?

Marzysz o długich i zadbanych paznokciach?

Rzadko się zdarza, aby kobieta została szczodrze obdarowana przez naturę pod każdym względem. Do mankamentów, które nie rzucają się nadmiernie w oczy i z którymi można sobie poradzić bez większego wysiłku zaliczają się słabe paznokcie. Część pań nawet bardziej narzeka nawet na to, że wolno rosną niż na ich wątłą kondycję. Dlatego warto wypróbować odżywkę wpływającą na tempo ich wzrostu, np. sally hansen maximum growth, o której można przeczytać na stronie sallyhansen.com. Została stworzona z myślą o słabych i wolno rosnących paznokciach. Odpowiednio skomponowane składniki powodują wzmocnienie i uszczelnienie płytki paznokcia. Skutecznie poprawia kondycję cienkich oraz rozdwajających się paznokci i zabezpiecza je przed łamaniem. Dostarcza płytce substancji odżywczych, zapewniając jej intensywny wzrost. Odżywki stymulujące wzrost umożliwiają uzyskanie długich i zadbanych paznokci w krótkim czasie. W ciągu kilkunastu dni stają piękne i zdrowe.

Stan paznokci po zdjęciu hybrydy

W ozdabianiu paznokci modne stało się nakładanie hybrydy, która jest trwalsza niż klasyczny lakier i ładniej się prezentuje. Niestety hybrydy sprzyjają osłabieniu paznokci. W zależności od ich wyjściowej kondycji nawet po jednym zabiegu mogą stać się łamliwe i rozdwojone. Im częściej ten rodzaj lakieru jest stosowany, tym większe prawdopodobieństwo, że paznokcie będą przesuszone, cienkie i miękkie. Jeśli doszło do ich nieznacznego osłabienia, czasem wystarczy przez pewien czas pozwolić im odpocząć od wszelkich lakierów i stosować olejki regenerujące na bazie naturalnych składników. Jednak nie zawsze są w stanie przywrócić odpowiednią twardość i atrakcyjny wygląd paznokci.

Jak poprawić kondycję płytki paznokcia?

W celu wzmocnienia płytki paznokcia zaleca się stosowanie specjalnych odżywek takich jak sally hansen maximum strength, którą można znaleźć na stronie sallyhansen.com. Starannie wyselekcjonowane składniki zapobiegają rozdwajaniu i uszkodzeniom płytki paznokcia. Odżywki tego typu można stosować samodzielnie lub pod lakier, a wówczas dodatkowo zabezpieczają płytkę przed przebarwieniem i przesuszeniem. Wskazany preparat zaleca się nakładać co drugi dzień na niepomalowane paznokcie, wystarczy jedna warstwa, lub za każdym razem, gdy stosuje się lakier kolorowy. Wówczas wskazana jest jedna warstwa odżywki i jedna koloru. Odbudowane i silne paznokcie przestaną pozostawać wyłącznie w sferze marzeń i staną się mniej podatne na uszkodzenia.