Home Wydarzenia Dlaczego warto zorganizować imprezę rodzinną w hotelu?

Dlaczego warto zorganizować imprezę rodzinną w hotelu?

imprezawhotelu

Impreza rodzinna to doskonały sposób na integrację z najbliższymi. Codzienny natłok obowiązków, brak czasu i stres związany z pracą nie dają nam możliwości przebywania z krewnymi. Z tej przyczyny warto co jakiś czas organizować bardziej lub mniej skromne przyjęcia. Wynajęcie sali, jako miejsca spotkania, jest dobrym rozwiązaniem z wielu powodów.
    
Niekorzystne rozwiązania

W przypadku organizacji przyjęcia rodzinnego warto pamiętać o wszystkich z najbliższego grona. Nie chcemy przecież, aby ktoś został pominięty i poczuł się urażony z tego powodu. Rozesłane odpowiednio wcześnie zaproszenia pozwolą nam ocenić, jaka będzie liczba gości. Prawie zawsze okazuje się, że będziemy potrzebować nieco większej powierzchni, niż ta którą pierwotnie założyliśmy. Upychanie kolejnych krzeseł przy stole sprawiłoby tylko, że uczestnicy czuliby się niekomfortowo. Mówiąc prościej – nie pomieścimy wszystkich w domu. Ponadto jeśli mieszkamy w bloku, odgłosy przyjęcia i głośna muzyka mogłyby przeszkadzać sąsiadom.

Przyjęcie domowe, czyli mnóstwo sprzątania

Na pewno będziemy chcieli wywrzeć jak najlepsze wrażenie na naszych gościach. Przygotowania, organizowanie miejsca, wybieranie odpowiedniej muzyki, przyrządzanie potraw i prasowanie obrusów może okazać się bardzo męczące. Co więcej, po wszystkim trzeba będzie posprzątać. Zmywanie ogromnej liczby talerzy, półmisków, sztućców, pranie obrusów, na których, jak to często bywa, coś się rozlało, rozsuwanie stołów i wynoszenie nadmiaru krzeseł na strych zajmie nam mnóstwo czasu.

Doskonały catering

Wszystkich powyższych problemów można uniknąć poprzez wybór odpowiedniej sali. Zamiast jeździć do marketu po zakupy i spędzać kilka godzin w kuchni, możemy wspólnie z obsługą omówić catering. Pamiętajmy, żeby uwzględnić zapotrzebowania naszych gości – być może niektórzy z nich przestrzegają rygorystycznej diety lub cierpią na problemy ze zdrowiem. Przyjęcie powinien rozpocząć obiad z dwóch dań. Liczba pozostałych potraw jest dowolna. Ważne, aby dostosować ją do czasu spotkania. Istotne jest również to, aby na stole zawsze znajdowały się małe przekąski i napoje. Podczas wyboru potraw możemy decydować się na dania orientalne, włoskie czy na oferowaną przez Laskowo tradycyjną kuchnię polską.

Możliwość noclegu

Warto zauważyć, że przenocowanie chociażby kilku osób w domu czy mieszkaniu byłoby dość problematyczne lub wręcz niemożliwe. Dobrym rozwiązaniem jest wybór sali znajdującej się w hotelu. Umożliwi to zaoferowanie noclegu gościom zamieszkującym z dala od miasta, w którym organizujemy przyjęcie. Jazda po spotkaniu może okazać się zbyt męcząca. Co więcej, kierowcy musieliby sobie odmawiać lampki wina dopełniającego smak obiadu. Pokoje hotelowe będą przydatne również dla naszych najmłodszych krewnych, których wraz z późną godziną dopadnie senność. Dodatkowo ci, którzy pozostaną na noc, będą mogli skorzystać z hotelowej oferty śniadaniowej.

Oprócz ucztowania

Sale znajdujące się w hotelach charakteryzują się dużymi rozmiarami. Dzięki temu można zmieścić w nich duże stoły i zagwarantować gościom miejsce przeznaczone do tańca. Przyjęcie nie musi bowiem ograniczać się do wspólnego posiłku i opowiadania zabawnych anegdot przy stole. Dodatkowe urozmaicenia, np. turniej karaoke, z pewnością zadowolą uczestników zabawy. Jeśli wśród zaproszonych są dzieci, warto zatroszczyć się o animatorów. Naszym celem jest przecież to, aby każdy z gości był zadowolony i miło spędził czas.

Wystrój wybranej sali powinien być jednocześnie prosty i elegancki. Na rodzinne przyjęcie z pewnością nada się pomieszczenie w stylu restauracji w hotelu Laskowo – wnętrze utrzymane w ciepłych barwach z dużą liczbą okien, co sprawia, że całość nabiera miłego, przytulnego charakteru.