Home Zdrowie Dlaczego kobietom zaleca się stosowanie suplementów?

Dlaczego kobietom zaleca się stosowanie suplementów?

tabletki-leki

Suplementy są ostatnio bardzo często dobieranymi produktami, z uwagi na to, że lekarze podkreślają, jak pozytywne jest ich oddziaływanie na ogólny stan zdrowia. Nie tylko podnoszą ogólną odporność organizmu, ale chronią przed występowaniem różnych chorób. W związku z tym, coraz częściej zaleca się zrównoważoną suplementację.

Suplementy dla kobiet

Suplementy znacznie częściej zażywają kobiety niż mężczyźni. I to właśnie kobietom też częściej zaleca się suplementację, podkreślając, że dzięki temu mogą one zawsze czuć się pewnie, jeśli chodzi o stan zdrowia. Kobiety bardziej podatne są na zmęczenie, stres, czy ogólne osłabienie organizmu, co wynika bezpośrednio z ich fizjologii. Dlatego, jeśli tylko jakaś kobieta zauważy, że jej kondycja w ostatnim czasie nie jest najlepsza, to bez wątpienia powinna zainteresować się suplementami. Zwłaszcza, kiedy cierpi na jakąś przewlekłą chorobę. Lekarze zazwyczaj sami podpowiadają pacjentkom, co powinny zażywać i tę wiedzę warto wykorzystać. Dzięki temu można będzie czuć się chronionym przez cały czas. Szczególnie zaś powinny o suplementację zadbać kobiety w ciąży i te, które karmią piersią, ponieważ wtedy ich organizm jest najbardziej wystawiony na eksploatację i wtedy też występują największe niedobory witamin. O suplementacji niezbędnych dla funkcjonowania organizmu minerałów powinny również pomyśleć kobiety przechodzące przez menopauzę.

Suplementacja w trakcie ciąży i karmienia piersią

Na rynku znaleźć można wiele produktów z kategorii suplementy dla kobiet w ciąży i przyjrzeć się dokładnie ich składowi. Najważniejsze jest to, że zawierają w sobie składniki najpotrzebniejsze w trakcie ciąży: kwas foliowy, kwasy DHA, jod, żelazo i witaminę D3. Dlatego tak istotne jest to, żeby suplementować właśnie te witaminy. Są one korzystne dla matki i wpływają na pozytywny rozwój płodu. Podobne preparaty powinny również zażywać kobiety karmiące piersią oraz wszystkie te, które domagają się wzmożonej ochrony dla ciała. Suplementacja pomoże im utrzymać organizm w stanie równowagi.